Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2022-01-18
Kleje, uszczelniacze, zmywacze — poznaj nowoczesne rozwiązania dla przemysłu

uszczelniacze-melkib.jpg

Różnorodność rozwiązań w sektorze przemysłowym może przyprawić o zawrót głowy. Nic w tym dziwnego. Producenci wspierający innych wytwórców i firmy budowlane stale starają się wychodzić naprzeciw rosnącym i zmieniającym się oczekiwaniom kontrahentów. W tym krótkim artykule postaramy się przybliżyć, do czego służą wybrane rozwiązania spośród kompleksowych produktów budowlanych. Dowiedz się, czym są uszczelniacze i o jakie produkty warto uzupełnić zaopatrzenie swojej firmy.

 

Innowacyjne produkty, które warto znać

Aby lepiej rozeznać się wśród rozmaitych rozwiązań dedykowanych działalności przemysłowej, przyjrzyjmy się, czym się charakteryzują i do czego służą wybrane produkty specjalistyczne. Oto kilka ciekawych propozycji!

 

Kleje metakrylowe

Odmiana klejów przemysłowych o niezwykle wysokiej trwałości spojenia. W odpowiednich warunkach z powodzeniem zastępują inne metody łączenia, takie jak spawanie, zgrzewanie, nitowanie czy skręcanie. Sprawdzają się do klejenia stali, aluminium, kompozytów, akrylu, poliwęglanu, poliuretanu, PVC, epoksydów i wielu innych powierzchni. W większości wypadków produkty metakrylowe nie wymagają aplikacji primera. Tworzą bardzo wytrzymałe spoiwa, wysoce odporne na wstrząsy.

 

Uszczelniacze przemysłowe

To elastyczne kleje stosowane do uszczelniania powierzchni w celu zapobiegania przedostawania się cieczy lub gazów przez spojenia. Innowacyjne rozwiązania powstają we współpracy z ekspertami budowlanymi i na podstawie analiz rzeczywistych warunków pogodowych i fizycznych, dostosowywane są do rozmaitych wymagań przemysłowych. Wśród produktów tego typu wyróżnić można różnego rodzaju polimerowe uszczelniacze Melkib Bond. W przypadku substancji uszczelniających jakość produktów jest niezwykle ważna, ponieważ może zaważyć na jakości całej przeprowadzonej pracy budowlanej lub remontowej. Co więcej, uszczelniacze mogą służyć jako dopełnienie i wykończenie robót w celu przedłużenia trwałości efektu końcowego. Produkty tego typu posłużyć mogą przy: fugowaniu, produkcji pojazdów, budownictwie, uszczelnianiu szwów jak i wtedy, gdy wymagane jest elastyczne klejenie. Są odporne na trudne warunki atmosferyczne, w tym na promieniowe UV.

 

smary-i-uszczelniacze-melkib.jpg

Kleje uszczelniające występują w dwóch wariantach.:

  • uszczelniacze jednoskładnikowe ulegają utwardzeniu poprzez kontakt z powietrzem;
  • uszczelniacze dwuskładnikowe schną szybciej i utwardzają się poprzez zmieszanie komponentów.

Ze względów estetycznych, jako uszczelniacze do fugowania z powodzeniem posłużą elastyczne, jednoskładnikowe kleje polimerowe transparentne.

 

Zmywacze przemysłowe

Zmywacze przeznaczone do przemysłu skutecznie czyszczą nawet bardzo trudne zabrudzenia. Nie pozostawiają kłopotliwych osadów i nie działają żrąco na tworzywa sztuczne. Co więcej, nie powodują korozji metali, szybko ulegają odparowaniu i sprawdzają się przy elementach ruchomych. Warto wspomnieć, że nie posiadają w składzie popularnego acetonu, nieodpowiedniego dla niektórych powierzchni.

 

Smary wielofunkcyjne

Zapomnij o przestarzałych, ciężkich i niezbyt przyjemnych do pracy smarów z zeszłych epok. Nowoczesne, wielofunkcyjne produkty do smarowania w sprayu doskonale penetrują części. Zwykle posiadają formułę rzadkiego oleju o niskiej lepkości, bez zawartości silikonów. Przeznaczone do różnego rodzaju części metalowych, chronią je przed korozją i zapobiegają zgrzytom.

W poszukiwaniu powyższych produktów możesz zajrzeć do sprawdzonych sklepów online, takich jak Melkib.com, świadczących kompleksowe usługi dla firm. Sprawdź i przekonaj się, jak wysokiej jakości kleje, smary i odtłuszczacze rewolucjonizują współczesny przemysł.

 

Źródło:
melkib.com

Czytaj także