Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Faulhaber robotic
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2024-02-08
Końcowe wymogi ustawy

modernizacja systemu kontroli bezpieczeństwa żywności (FSMA)

W opracowaniu tym podano zalecenia dotyczące czynności, które zakłady przetwórstwa spożywczego powinny podjąć w celu spełnienia wszystkich wymogów ustawy FSMA. Rekomendowane działania obejmują m.in. przegląd skuteczności istniejącego planu kontroli produktów oraz zainstalowanych systemów pod kątem spełnienia tych wymagań. Publikacja ta zawiera również porady, jak potwierdzić możliwość dostarczenia danych koniecznych do spełnienia wymogów ustawy FSMA.

Wiele zakładów produkcji i przetwórstwa żywności nie czeka bezczynnie na wejście w życie wszystkich przepisów ustawy FSMA, lecz od miesięcy przeprowadza wymagane zmiany. Niedawna decyzja o wprowadzeniu ustawy w życie to ostatni dzwonek, aby podjąć konieczne działania.

W opracowaniu technicznym omówiono 4 zasadnicze kwestie:

  • Najważniejsze przepisy ustawy
  • Wymogi ustawy FSMA
  • Wymagania dotyczące łańcuchów dostaw
  • Przepisy dotyczące etykiet

Wymagany przepisami ustawy FSMA przegląd procedur produkcyjnych i systemów bezpieczeństwa wiąże się z możliwością podniesienia wydajności produkcji. Nowe systemy zainstalowane w wyniku przeglądu mogą zapewnić większy stopień automatyzacji procesu i obniżenie kosztów robocizny.

Niezwłoczne rozpoczęcie procesu analizy i gromadzenia dokumentacji daje zakładom większą pewność, że wymagania ustawy FSMA zostały spełnione, tym samym eliminując ryzyko kosztownego wycofywania produktów z rynku i pozwów.
Ściągnij opracowanie techniczne

Ustawa o modernizacji systemu kontroli bezpieczeństwa żywności z 2011 r. (FSMA) wyraźnie określa, że za bezpieczeństwo żywności odpowiedzialni są jej producenci, a poszczególne przepisy ustawy mają wejść w życie w ustalonych terminach. Terminy, w których wymagania te zaczną obowiązywać są już znane i nieubłaganie się zbliżają.

Ustawa FSMA jest ogólnie oceniana jako pozytywna zmiana — zarówno przez rzeczników bezpieczeństwa żywności, którzy lobbowali za nią od ponad dziesięciu lat, jak i przez samą branżę spożywczą. Grupy te są świadome związanych z nią korzyści, takich jak ograniczenie chorób przenoszonych przez żywność i ratowanie życia ludzi, jak również zmniejszenie ryzyka wycofywania produktów z rynku i pozwów o odszkodowanie, które w przeszłości niejednokrotnie prowadziły do nieprzewidzianych wysokich kosztów i utraty wartości marki.

Odwiedź stronę METTLER TOLEDO i pobierz opracowanie techniczne.

Czytaj także