Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Veichi
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2022-01-26
Miernik pola elektromagnetycznego - jaki wybrać?

W ostatnich latach coraz większe kontrowersje budzi pole elektromagnetyczne i jego wpływ na nasze zdrowie. Zwłaszcza sieci nowej, piątej generacji powodują duże kontrowersje. Budowa masztów sieci 5G spotyka się często z protestami osób, które mieszkają w ich pobliżu. Nie każdy ma do dyspozycji miernik 5G pozwalający na sprawdzenie poziomu pola elektromagnetycznego w swojej okolicy. 

Pole elektromagnetyczne
Pole elektromagnetyczne

Czy sieć 5G jest szkodliwa?

Coraz częściej pojawiają się informacje o szkodliwości sieci 5G dla ludzi i żadania ograniczenia ilości nadajników sieci piątek generacji. Ma to ograniczyć wpływ zjawisja określanego jako elektrosmog. Elektrosmog to potoczne określenie promieniowania elektromagnetycznego o różnej częstotliwości należącego do zakresu promieniowania niejonizującego, najczęściej odnoszące się do fragmentu zakresu fal radiowych. Pojęcie elektrosmogu jest potocznie przez niektórych uważane za synonim promieniowania elektromagnetycznego pochodzącego ze źródeł sztucznych, czyli wytworzonych przez człowieka w odróżnieniu od promieniowania elektromagnetycznego pochodzącego ze źródeł naturalnych. Wpływ pola elektromagnetycznego na zdrowie ludzi budzi wiele kontrowersji. Przeciwnicy sieci nowej generacji powołują się na pomiary z urządzeń takich jak miernik 5G, natomiast zwolennicy rozbudowy infrastruktury 5G zaprzeczają negatywnemu jej wpływowi na ludzkie zdrowie.

Jaki miernik pola elektromagnetycznego wybrać?

Pole elektromagnetyczne można zmierzyć specjalnym miernikiem. Jaki miernik pola elektromagnetycznego wybrać? Prostsze mierniki mierzą niższe częstotliwości, natomiast w sprzedaży dostępne są także bardziej zaawansowane urządzenia umożliwiające pomiar sieci 5G. Popularne urządzenie do pomiaru 5G to na przykład miernik pola elektromagnetycznego TriField TF2. Jest to profesjonalny miernik pola elektromagnetycznego, który pozwoli na zmierzenie nawet wysokich częstotliwości zarezerwowanych dla sieci 5G w Polsce. Dysponując takim urządzeniem możemy zmierzyć tzw elektrosmog w naszej bezpośredniej okolicy, w naszym mieszkaniu, domu czy wielkość pola generowanego przez nasze urządzenia AGD, routery, telewizor czy telefon komórkowy. 

Miernik pola elektromagnetycznego
Miernik pola elektromagnetycznego

Miernik 5G

TriField TF2 to profesjonalny miernik 5G i pola elektromagnetycznego - to znaczy, że pozwala na niezależny pomiar promieniowania elektromagnetycznego oraz promieniowania mikrofalowego (RF). Urządzenie jest przygotowane do pomiaru planowanych częstotliwości sieci telekomunikacyjnej 5G. Urządzenie do pomiaru 5G pozwala na niezależne zmierzenie promieniowania elektro-magnetycznego (od urządzeń elektrycznych, stacji trafo, linii napowietrznych i podziemnych) oraz promieniowania mikrofalowego (RF) od sieci radiowych, radarów, telefonów komórkowych, nadajników telewizyjnych i telekomunikacyjnych.

Czym jest sieć 5G?

Sieć 5G to najnowszy standard sieci komórkowej - 5G czyli sieć piątek generacji. Ma ona zastąpić sieć 4 generacji czyli 4G/LTE zapewniając dużo większe prędkości przesyłu danych. Według zapewnień operatorów sieci i przedstawicieli dużych korporacji z branży IT przejście na sieć 5G jest wymagane aby zachować obecną prędkość rozwoju technologicznego. Sieci telefoniczne starszej generacji nie są w stanie poradzić sobie z coraz większą ilością danych jaka jest w obiegu. Dotyczy to sieci internet, a także komunikacji w sieciach lokalnych zapewniających komunikację cywilną i wojskową. W przyszłości sieci wysokiej przepustowości mają być także wykorzystywane w komunikacji między urządzeniami RTV/AGD, dronami czy nawet samochodami. Nie da się ukryć, że sieć 5G ma też zwiększyć dochody firm technologicznych pozwalając im na oferowanie jeszcze większej ilości usług online. Jak wpłynie to na jakość życia ludzi? O tym pewnie przekonamy się już niedługo.

Autor:
SRTECH
Źródło:
Materiał nadesłany do redakcji

Czytaj także