Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2019-11-29
Najlepsza alternatywa dla AutoCADa

Oprogramowanie AutoCAD to częsty wybór projektantów 2D oraz 3D. Jednocześnie skarżą się oni na wysokie koszty związane z uzyskaniem i otrzymaniem licencji oryginalnego programu. Na szczęście obecnie możesz skorzystać z dopracowanej alternatywy, dzięki której będziesz mógł cieszyć się wysokim komfortem pracy przy znacznym obniżeniu kosztów.

  1. Czy oryginalne oprogramowanie musi być drogie?
  2. Zalety programu do projektowania GstarCAD
  3. Ile kosztuje alternatywa dla AutoCAD?
  4. Podręcznik do programu GstarCAD
  5. Wersja demonstracyjna programu dla projektantów

Poniżej znajdziesz opis programu, który z powodzeniem może zastąpić kosztowne oprogramowanie w twojej firmie.

Czy oryginalne oprogramowanie musi być drogie?

Jeżeli dotychczas korzystałeś z drogich programów, gdzie wysoka kwota uzasadniana jest wyłącznie dużą rozpoznawalnością aplikacji, z pewnością zaskoczy cię cena, dopracowanej alternatywy w postaci programu GstarCAD. Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest wieczysta licencja. Tym samym - w przeciwieństwie do wielu konkurencyjnych produktów - nie będziesz musiał każdego roku ponownie płacić za ten sam program. Tani CAD 2D posiada intuicyjny interfejs, dzięki czemu nie będziesz miał żadnych problemów z przygotowaniem nawet najbardziej skomplikowanego projektu. Program odczytuje formaty DWG/DXF, dlatego w dowolnym momencie możesz przekazać swoje prace osobom, które korzystają z innego oprogramowania. Ponad 15 000 osób w Polsce przekonało się już do taniego programu dla projektantów. Zamiast więc dalej przepłacać za inne rozwiązania, przetestuj samodzielnie aplikację i przekonaj się, że nie płacić więcej.

Zalety programu do projektowania GstarCAD

Użytkownicy programu, którzy wykorzystują GstarCAD w swojej pracy zgodnie przyznają, że oprogramowanie to ma kilka istotnych zalet, których nie mają konkurencyjne programy. Jest to między innymi możliwość pracy w chmurze, co pozwala na łatwe dzielenie się bieżącymi postępami ze wszystkimi zainteresowanymi osobami. Do tego dochodzi pełne wsparcie programistyczne oraz rozszerzenie możliwości programu do projektowania o takie innowacyjne narzędzia jak automatyczne warstwy i tabele powierzchni. Jednocześnie program posiada interfejs zbliżony do ACAD, przez co często określany jest jako najlepsza Alternatywa dla ACada. Eliminuje to konieczność dodatkowych szkoleń dla osób, które będą z niego korzystały. Jeżeli ktoś wcześniej miał styczność ze specjalistycznymi programami do tworzenia projektów, na pewno poradzi sobie z obsługą interfejsu tego narzędzia.

Ile kosztuje alternatywa dla AutoCAD?

Biorąc pod uwagę wspomniane zalety oraz to, że decydując się na ten program, otrzymujesz licencję wieczystą, z pewnością zaskoczy Cię niska cena programu. GstarCAD w wersji Standard (a więc obsługujący formaty DWG, DWF oraz DXF) w polskiej lub angielskiej wersji językowej kosztuje zaledwie 1590 złotych netto. Przy zakupach oprogramowania niezbędnego dla prowadzenia działalności warto pamiętać o możliwości wrzucenia takich zakupów w koszty firmy. Wersja Professional programu GstarCAD kosztuje niewiele więcej (1890 zł netto za licencję wieczystą), a dodatkowo posiada edytor bloków dynamicznych, funkcje: wyciągnij, przekrój, ustawienia widoków rzutni oraz edycję brył. Producent programu nie zapomniał również o klientach, którzy potrzebują dostępu do nakładek. Najtańsze z nich dokupisz już za około 300 złotych, a pełną listę rozszerzeń znajdziesz w zakładce Nakładki do CAD. W przypadku jakichkolwiek problemów z wyborem rozwiązań, które będą najlepsze dla twojej firmy, skontaktuj się telefonicznie z pracownikami firmy odpowiedzialnej za dystrybucję oprogramowania do tworzenia profesjonalnych projektów. Pomogą Ci w wybraniu odpowiedniej licencji wraz z ewentualnymi rozszerzeniami, aby wszystko działało zgodnie z twoimi oczekiwaniami.

Podręcznik do programu GstarCAD

Na stronie dystrybutora programu znajdziesz również starannie opracowany podręcznik użytkownika, który pomoże Ci postawić pierwsze kroki z programem i upewnić się, że jest to odpowiednie narzędzie dla twojego biznesu. Wśród tematów opisanych w podręczniku znajdziesz między innymi wskazówki na temat rozpoczęcia pracy, opis narzędzi, wymiary i tolerancje, omówienie bloków, atrybutów i odniesień, a także porady na temat kreskowania.

Wersja demonstracyjna programu dla projektantów

Najlepszym sposobem na poznanie wszystkich możliwości tej rozbudowanej aplikacji jest jednak samodzielne wypróbowanie narzędzia. Nie musisz przy tym ponosić żadnych kosztów, gdyż każdy użytkownik może skorzystać z bezpłatnej wersji demo. Jedynym istotnym ograniczeniem darmowej wersji jest to, że możesz z niej korzystać tylko przez dwa tygodnie. Na szczęście ten czas w zupełności wystarczy, aby gruntownie przetestować program. Oprócz samej aplikacji możesz też skorzystać z testowych wersji nakładek branżowych. Pamiętaj, że jako użytkownik aplikacji zawsze masz dostęp do profesjonalnej pomocy technicznej, która udzieli Ci niezbędnego wsparcia. Dzięki temu w przypadku wystąpienia ewentualnych problemów technicznych szybko uzyskasz pomoc.

Autor:
GstarCAD
Źródło:
Linkhouse
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »