Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2023-09-19
Napędy, sterowanie i usługi cyfrowe - wszystko na stoisku Lenze na targach WARSAW INDUSTRY WEEK.

Na nadchodzących targach, Warsaw Industry Week, Lenze zaprezentuje swoje najnowsze rozwiązania technologiczne w zakresie napędów i sterowania. Jako specjalista w branży automatyzacji Lenze przygotowuje indywidualne rozwiązania w oparciu o swoje produkty, oferując kompletne systemy dla wszystkich funkcji ruchu i sterowania maszynami.

Premiery na targach Warsaw Industry Week

Na targach w październiku Lenze przedstawi swoje nowości: sterownik c430, przemiennik i750 oraz panel internetowy v450, które idealnie wpasowują się w portfolio, zapewniając wydajne i elastyczne rozwiązania. Będzie można zapoznać się z całym portfolio z zakresu napędów i sterowania, w tym również nowym przemiennikiem i550 motec, porozmawiać o IO Link i usługach cyfrowych, takich jak min. NUPANO – Otwarta Platforma Automatyzacji. W firmie Lenze do dyspozycji są uznani eksperci, którzy zawsze chętnie pomogą, zarówno na etapie projektowania, doboru odpowiednich komponentów, jak i programowania.

Wieloosiowy przemiennik i750 - technika napędowa do wymagających zadań

Nowy szafowy przemiennik i750 w połączeniu z nowoczesnymi sterownikami Lenze umożliwia stosowanie rozwiązań napędowych o wysokiej wydajności. Wysoka wydajność sterowania pozwala operatorom zwiększyć częstotliwość cykli ich maszyn nawet o 20 procent. Funkcja automatycznego dostrajania znacznie ułatwia uruchomienie i poprawia wydajność maszyny. Zakres produktów i750 obejmuje moduły zasilające oraz pojedyncze i podwójne osie obsługiwane w konfiguracji z DC. Kluczowe cechy to niewielka szerokość konstrukcyjna i rozbudowana zintegrowana technika bezpieczeństwa, taka jak bezpieczne ograniczenie prędkości (SLS), bezpieczny kierunek (SDI) i bezpiecznie ograniczona pozycja (SLP). Przemiennik serii i750 obsługuje pracę silników w całym zakresie mocy z wykorzystaniem technologii jednego kabla (OCT). Technologia OCT jest możliwa dzięki otwartej technologii HIPERFACE DSL®. Silniki i motoreduktory firmy Lenze wykorzystujące technologię jednokablową obejmują serie silników MCS i m850, które są wyposażone w enkodery HIPERFACE DSL® o wysokiej rozdzielczości. W ten sposób przemiennik serwo i750 zapewnia kompletny system napędowy do zastosowań o dużej dynamice.

3.png

Digitalizacja maszyn i nowe horyzonty dla biznesu

NUPANO to otwarta platforma automatyzacji od Lenze, która umożliwia integrację, zarządzanie i ochronę innowacyjnych aplikacji technologicznych dostosowanych do maszyn. Dzięki NUPANO złożoność oprogramowania w produkcji maszyn seryjnych staje się możliwa do opanowania, a podstawowe kompetencje są chronione.
Lenze to również konserwacja predykcyjna i monitorowanie stanu. W połączeniu z systemem zarządzania zasobami firmy Lenze – na miejscu lub zdalnie – bezpośrednio z przemiennika można odczytywać dane i wykorzystywać je do usług IIoT. Inteligentnie przekształcanie danych w przydatne informacje sprawia, że praca maszyny jest przejrzysta i niezawodna.

1_Lenze Press Release NUPANO_Main Picture.png

Sterowanie procesami

Do kompletnego systemu Lenze oferuje wydajne sterowniki, komputery przemysłowe, panele sterowania i monitory. Dzięki sterownikom Lenze można wygodnie wykonywać skomplikowane zadania i skoordynowane ruchy wielu osi o wysokiej dynamice. Charakteryzuje je duża moc obliczeniowa i niewielkie nakłady konserwacyjne. Odporność na warunki środowiskowe jest gwarancją bezpieczeństwa stosowania we wszystkich gałęziach przemysłu.

OBJ_GRAF_0000017641-XX-001-LQ(PNG).png

Nowa gwiazda serii, przemiennik i550 motec - do prostych i złożonych rozwiązań

Zdecentralizowany przemiennik Lenze i550 motec to produkt, którego nowe funkcjonalności miło zaskakują. Zostały one docenione również przez zespół ekspertów w XVII edycji konkursu Produkt Roku 2022 miesięcznika naukowo-technicznego „Napędy i sterowanie".
Przykładem nowości w przemienniku Lenze jest zintegrowany moduł zwrotu energii do sieci, co zapewnia najwyższą sprawność energetyczną i uwalnia od konieczności stosowania rezystora hamującego. Przydatną cechą jest funkcjonalność IO-Link-Master – pozwalająca na redukcję kosztów sprzętu, a także opcja Multi-Ethernet, z wyborem sieci takich jak Profinet, Ethernet/IP, EtherCAt, a w przyszłości także Modbus TCP/IP. Zintegrowane skalowalne funkcje bezpieczeństwa gwarantują stałą wydajność i kompleksową ochronę maszyny.
i550 motec to także szybki montaż dzięki nowej technologii wtykowego kabla M12. Przemienniki i550 motec od Lenze można łączyć w prosty sposób na linii, dzięki dwóm gniazdom Harting Han Q4. Ponadto, można do niego poprowadzić zasilanie nawet 48V napięcia stałego.
Liczne funkcje i550 motec wpływają na obniżenie kosztów, a możliwości cyfrowe, takie jak min. cyfrowa tabliczka znamionowa sprawiają, że jest on świetnym wyborem na przyszłość.

motec z motoreduktorem.png

 

Jako ekspert w dziedzinie automatyzacji i cyfryzacji Lenze oferuje odpowiednie rozwiązania dla konstruktorów maszyn i operatorów instalacji na każdym etapie cyklu życia maszyny.

Lenze zaprasza na swoje stoisko: B1.05, Hala B

Zapraszamy! Dowiedz się więcej!

Autor:
Anna Mnich - Specjalista ds. marketingu
Źródło:
Lenze
Dodał:
Lenze Polska Sp. z o.o.

Czytaj także