Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2023-06-07
W pakiecie korzystniej - zdecentralizowane pakiety napędowe Lenze

Nowy i550 motec dołącza do zdecentralizowanych pakietów Lenze.

Firma Lenze oferuje zdecentralizowaną technologię napędową dla prostych i złożonych zastosowań w technologii przenośników. Pakiety napędowe Lenze pozwalają osiągnąć niezawodność procesów, a dodatkowo zapewniają efektywność kosztową i oszczędność czasu. Teraz nowy i550 motec dołącza do zdecentralizowanych pakietów Lenze.

Pakiet napędowy Lenze - zgrany zespół

Nowoczesna, zdecentralizowana architektura zakładu pomaga uniknąć przestojów i związanych z nimi kosztów. Jest to szczególnie cenne dla niezawodności instalacji w systemach zaopatrzenia i rozładunku, w magazynach, na lotniskach i w przemyśle motoryzacyjnym. W zależności od wymagań dotyczących szybkości i komunikacji Lenze oferuje rozwiązania dla prostych i złożonych instalacji. Przemienniki, przekładnie i silniki Lenze tworzą skoordynowane pakiety napędowe, które zapewniają niezawodność, efektywność kosztową i oszczędność czasu - szczególnie w dużych, rozciągniętych przestrzennie instalacjach.

8400 motec - ekonomiczne rozwiązanie

Sprawdzonym i udanym rozwiązaniem jest przemiennik 8400 motec dostępny w zakresie mocy 0,37 - 7,5 kW. Oferuje on zmienną prędkość wraz z rozszerzoną komunikacją. W połączeniu z serią silników MF zapewnia on wyższy zakres dynamiki i prędkości. Dostępny jest w wersji z montażem na silnik lub wersji naściennej z opcją wyłącznika serwisowego. Zdecentralizowane rozmieszczenie sprawia, że długość przewodów silnikowych ulega znaczącemu skróceniu. Duża dioda LED widoczna z daleka pokazuje aktualny stan urządzenia.

 

5.jpg

Silnik SMART -unikalny napęd dla intralogistyki

Zaletą rozwiązania napędowego z silnikiem Lenze Smart w technologii przenośników poziomych jest szybkie uruchomienie silnika zasilanego bezpośrednio z sieci, a także możliwość pracy z wybranymi prędkościami. Prędkość silnika Lenze Smart jako napędu przenośników rolkowych łatwo się ustawia podczas uruchamiania i dostosowuje na obiekcie. Można go obsługiwać przy pomocy smartfonu i aplikacji Lenze, a żądana prędkość może być szybko i łatwo przesłana do silnika za pośrednictwem NFC. Silnik Lenze Smart charakteryzuje wysoka przeciążalność dopasowana do technologii przenośników i zintegrowana funkcja łagodnego startu. Dzięki elektronicznemu stycznikowi i funkcji ochrony silnika zmniejsza się ilość okablowania.

7.jpg

Przemiennik i550 motec - do prostych i złożonych rozwiązań

Nowy zdecentralizowany przemiennik i550 motec jest precyzyjnie dostosowany do technologii przenośników. Przeznaczony jest do montażu naściennego lub na silniku.

8.jpg

Nowością w i550 motec jest zintegrowany moduł zwrotu energii do sieci, co zapewnia najwyższą sprawność energetyczną i uwalnia od konieczności stosowania rezystora hamującego. Nowy przemiennik w połączeniu z przekładnią Lenze g500 i silnikiem Lenze m550 tworzy pakiet o bardzo wysokiej efektywności energetycznej. Ponadto może on sterować silnikami synchronicznymi całkowicie bez czujników, a także obsługuje IIoT – gromadzi dane dla innych usług w czasie rzeczywistym.

Przydatną cechą jest funkcjonalność IO-Link-Master - co pozwala na redukcję kosztów sprzętu. Poza tym charakteryzuje go opcja Multi-Ethernet, pozwalająca na wybór sieci takich jak Profinet, Ethernet/IP, EtherCAt, a także w przyszłości Modbus TCP/IP.
Przemiennik posiada zintegrowane skalowalne funkcje bezpieczeństwa i pozycjonowania. Funkcje bezpieczeństwa od STO do Extended Safety z funkcjami takimi jak SLS, aż do Safety over Ethernet, zagwarantują stałą wydajność i kompleksową ochronę maszyny. Korzystnym rozwiązaniem jest także wbudowane sterowanie hamulcem z programowanym napięciem sterowania 180-215V oraz wewnętrzny zasilacz 24VDC-400m.

i550 motec to szybki montaż dzięki nowej technologii wtykowego kabla M12 push-pull (plug & play). Posiada dwa gniazda Harting Han Q4, dlatego przemienniki można łączyć w prosty sposób w tzw. „daisy chain", rozprowadzając zasilanie jedną ścieżką. Ponadto, do przemiennika i550 motec można poprowadzić zasilanie nawet 48V napięcia stałego.

6.jpg

Nowy model posiada ochronę IP66, jest również bardziej odporny na wibracje (klasa 3M7) i może pracować w szerokim zakresie temperatur od -30°C do 60°C. Spełnia on w 100% wymagania nowej dyrektywy EN619.
Liczne zintegrowane funkcje i550 motec wpływają na obniżenie kosztów, a możliwości cyfrowe sprawiają, że jest on świetnym wyborem na przyszłość.

Kontakt w sprawie pakietów:
Lenze Polska Sp. z o.o.
tel. 32 203 97 73
e-mail: biuro.pl@lenze.com

Formularz kontaktowy

Autor:
Anna Mnich, Specjalista ds. marketingu w Lenze Polska Sp. z o.o.
Źródło:
LENZE
Dodał:
Lenze Polska Sp. z o.o.

Czytaj także