empty
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2024-06-25
Nowość! Łączniki równoległe ze śrubą regulacyjną GN 474.3

Firma Elesa+Ganter wprowadziła do oferty łącznik równoległy ze śrubą regulacyjną. Nowy produkt nosi oznaczenie GN 474.3 i jest częścią Uniwersalnego Systemu Mocowania Czujników. Równoległe łączniki ze śrubą regulacyjną GN 474.3 umożliwiają zarówno wstępne (zgrubne) ustawienie pozycji elementów, jak i precyzyjne doregulowanie pozycji docelowej. Mogą być stosowane do ustawiania pozycji czujników, fotokomórek, elementów automatyki, elementów układów pomiarowych lub testowych.

„W dynamicznym środowisku przemysłowym, gdzie precyzja i skuteczność mają kluczowe znaczenie, dobór odpowiednich komponentów i akcesoriów jest niezbędny do osiągnięcia optymalnej wydajności maszyn. Łączniki równoległe ze śrubą regulacyjną to przykład innowacyjnego produktu, który wyróżnia się doskonałą jakością i funkcjonalnością. Dzięki temu ułatwia pracę operatorom urządzeń i ma wpływ na sprawność procesu produkcyjnego." – powiedział Filip Granowski, Dyrektor Zarządzający Elesa+Ganter Polska.

Lacznikii_rownolegle_GN_474_3.jpg

                           Rys. 1 Łącznik równoległy ze śrubą regulacyjną GN 474.3

W przypadku wstępnej regulacji, dwa sąsiednie punkty zaciskowe są zwalniane na jednym z prętów (zielona i czerwona dźwignia na rys. 2), co umożliwia szybkie (zgrubne) przesunięcie. Jeśli używane są pełne lub rurowe profile GN 480.1 w wersji LS ze skalą, mogą one służyć do przybliżonego ustawienia początkowego układu.

Aby precyzyjnie dostosować ostateczną pozycję, zwalniane są dwa przeciwległe punkty zaciskowe (zielona i niebieska dźwignia na rys. 2). Dokładne ustawienie prętów (lub profili rurowych) można później regulować za pomocą pokrętła regulacyjnego. Jeśli używane są profile rurowe GN 480.1 typu LS (z podziałką), ich pozycję można odczytać z dokładnością do 0,1 mm. Dzięki zastosowanej sprężynie regulacja jest płynna i bez luzów.

(poluzowanie zielonej i czerwonej = zgrubny nastaw, poluzowanie zielonej i niebieskiej = precyzyjne doregulowanie) (5).png

                    Rys. 2 Dwa sposoby regulacji elementu przy użyciu łącznika GN 474.3

Produkty marki Elesa+Ganter są znane ze swojej solidnej konstrukcji, a łącznik równoległy nie jest wyjątkiem. Został wykonany z wysokiej jakości materiałów, zapewniając nie tylko trwałość, ale także odporność na różnorodne warunki pracy. Korpus łącznika GN 474.3 jest wykonany z aluminium, natomiast śruby mocujące, nakrętki, śruba regulacyjna, pokrętło oraz sprężyna ze stali nierdzewnej. Produkt ten występuje w dwóch wersjach wykończenia powierzchni:

- Matowe, szlifowane MT

- Anodowane, kolor czarny ELS

regulacja_miedzy_lacznikami.png

                     Rys. 3 Regulacją pomiędzy łącznikami z dokładnością od 0,1 mm

Łącznik GN 474.3 został zaprojektowany z myślą o ergonomii, dzięki czemu jego obsługa jest bardzo wygodna, nawet w trudnych warunkach. Oprócz wersji z czterema śrubami regulacyjnymi GN 474.3 -S występuje również wersja 474.3 -K z dwoma rękojeściami nastawnymi zamiast śrub, które pozwalają nam na szybszą regulację czujnika lub innego elementu maszyny.

Łączniki GN 474.3 są dostępne w 3 rozmiarach średnicy :

- ø8 mm

- ø12 mm

- ø16 mm

przyklad_zastosowania_lacznika.png

                             Rys 4 Przykładowe zastosowanie łącznika GN 474.3

Łącznik GN 474.3 jest kolejnym produktem ułatwiającym i przyspieszającym montaż oraz regulację różnego rodzaju elementów.

Linki do stron oraz kart katalogowych ze szczegółowymi danymi technicznymi znajdują się poniżej:

• Uniwersalny system mocowania czujników

• Łącznik 474.

 

ELESA+GANTER®

ELESA+GANTER jest spółką joint-venture, stworzoną przez dwóch liderów w branży standardowych elementów maszyn: Elesa S.p.A (Monza, Milano, Italy) i Otto Ganter GmbH & Co. KG (Furtwangen, Germany).

ELESA+GANTER® to ponad 85 000 standardowych elementów i części do maszyn i urządzeń oraz wiele produktów specjalnych wykonywanych pod określone, specyficzne wymagania klienta. Elementy standardowe Elesa+Ganter® łączą w sobie zarówno najwyższą jakość, funkcjonalność, innowacyjność, jak i dbałość o wzornictwo. Potwierdza to ponad 180 patentów i zastrzeżonych wzorów oraz ponad 50 nagród z najbardziej prestiżowych światowych wystaw i konkursów w dziedzinie wzornictwa przemysłowego m.in. „International Forum Design Award", „Compasso d'Oro" w Mediolanie czy „Design Center" w Stuttgarcie. Wszystkie produkty E+G produkowane są zgodnie z normą ISO 9001:2008 oraz normą środowiskową ISO 14001:2004.

Światowa sieć dystrybucji produktów Elesa+Ganter obejmuje 70 krajów.

ELESA+GANTER Polska Sp. z o.o. jest częścią grupy ELESA+GANTER® i zajmuje się dystrybucją produktów rodzimej marki. Wykwalifikowana kadra i magazyn w Polsce gwarantują oprócz najwyższej jakości produktów, doradztwo techniczne u klientów, profesjonalną i szybką obsługę sprzedażową (40 000 elementów E+G dostarczane jest w systemie 24h z magazynu w Polsce).

Więcej informacji o firmie i jej ofercie, katalog produktów, tabele wymiarów, darmowe pliki 2D i 3D do pobrania, a także sklep internetowy znajdują się na stronie: www.elesa-ganter.pl.

Szczegółowe informacje o nowościach i zastosowaniach produktów E+G można także przeczytać w Magazynie dla Konstruktorów na stronie info.elesa-ganter.pl.