Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2024-02-08
Optymalizacja kontroli opakowań szklanych

Dowiedz się, jak technologia kontroli rentgenowskiej zapewnia bezpieczeństwo produktów w opakowaniac

Szkło należy do najchętniej wybieranych materiałów opakowaniowych w przypadku produktów spożywczych, kosmetycznych i farmaceutycznych, niemniej naturalna dla tego materiału kruchość sprawia, że wszechstronna kontrola szkła jest kwestią najwyższej wagi.

Przewiduje się, że do 2020 roku światowy rynek opakowań szklanych osiągnie obroty 55 mld dol. USA[1]. Do tego trendu przyczyniają się właściciele marek, którzy doceniają korzyści, jakie niosą takie cechy szkła, jak możliwość recyklingu, sterylność, trwałość i nieprzepuszczalność. Opakowania szklane często są preferowane przez konsumentów, którym zależy na eleganckiej formie produktu lub na możliwości obejrzenia w całości wybranego artykułu.

Popularność opakowań szklanych nie zwalnia producentów z obowiązku zapewnienia, aby żadne szklane zanieczyszczenie w opakowaniu ze szkła nie trafiło do handlu. W latach 2016–2017 przyczyną 5% incydentów zgłoszonych brytyjskiej Agencji ds. Norm Żywności (FSA) były ciała obce, w tym również szkło. Liczba przypadków wycofywania produktów z rynku być może jest niska, ale gdy chodzi o następstwa, te mogą być dla konsumentów śmiertelne lub poważnie zmieniające ich życie, co może powodować długotrwałe skutki dla wszystkich firm uczestniczących w łańcuchu dostaw.

Aby pomóc producentom używającym opakowań szklanych w ochronie konsumentów przed zanieczyszczeniami szklanymi, zebraliśmy szereg materiałów informacyjnych. Możesz zyskać szerszą wiedzę o następujących zagadnieniach:

  • zalety opakowań szklanych;
  • jak dochodzi do szklanych zanieczyszczeń w opakowaniach ze szkła;
  • dlaczego technologia rentgenowska najlepiej nadaje się do wszechstronnej kontroli;
  • wyzwania, jakie stawia szkło technologii rentgenowskiej;
  • jak zoptymalizować kontrolę przez zastosowanie dobrze wybranej technologii rentgenowskiej;
  • jak inteligentnie rozwiązana konstrukcja linii produkcyjnej może jeszcze bardziej ulepszyć wykrywanie szkła w szkle;
  • znaczenie regularnego testowania systemów kontroli opakowań szklanych.

Integracja właściwej technologii rentgenowskiej z solidnymi urządzeniami do przemieszczania produktów pomoże zoptymalizować kontrolę, aby produkty w szklanych opakowaniach zanieczyszczone szkłem nie trafiały do konsumentów.


[1] Global Industry Analysts, Inc.; http://www.strategyr.com/pressMCP-2762.asp

Aby uzyskać więcej informacji odwiedź stronę METTLER TOLEDO.