Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2019-07-11
Przełom w automatyce przemysłowej: Unitronics wprowadza unikalny i wydajny sterownik PLC

PLC z wirtualnym HMI

https://www.elmark.com.pl/producenci/sklep/unitronics

Firma Unitronics na nowo definiuje świat PLC dzięki nowej koncepcji sterowania przemysłowego - PLC z wirtualnym HMI.
Unitronics z dumą przedstawia nowy, potężny sterownik: UniStream® PLC. Oparty jest on na sprawdzonym, wielokrotnie nagradzanym sprzęcie UniStream i oprogramowaniu UniLogic, które zwiększa zdolność do realizacji wszystkich zadań sterowania wymaganych przez maszynę lub aplikację procesową.
Wielofunkcyjny sterownik PLC, który spełnia szeroki wachlarz wymagań aplikacji, zapewnia użytkownikom zaawansowane wsparcie komunikacyjne, w tym dla Przemysłu 4.0 i wprowadza unikalną koncepcję wirtualnych paneli HMI.
Wirtualny interfejs użytkownika - nowe podejście do automatyzacji
UniStream PLC łączy dwie technologie w jednym produkcie:
• wirtualny HMI - Jako pierwszy w branży, PLC przechowuje i uruchamia logikę programu, jak również aplikację użytkownika HMI w samym PLC. Daje to wyjątkową przewagę: możesz przeglądać i obsługiwać swoje urządzenie lub uzyskiwać dostęp do urządzenia za pośrednictwem dowolnego telefonu komórkowego, tabletu, komputera lub zdalnego urządzenia wyświetlającego.
• sterownik PLC - potężny kontroler ma wbudowane wejścia / wyjścia, które można rozszerzyć do ponad 2000 I/O, w tym cyfrowe, analogowe, licznikowe i temperatury, a także moduły komunikacyjne obsługujące Modbus, Ethernet / IP, MQTT , SQL, SNMP i inne.
Wraz ze sterownikiem PLC UniStream, Unitronics opublikował również linię dedykowanych wyświetlaczy HMI, oferując klientom pełny pakiet dla różnych wymagań PLC i HMI.
Nagradzane oprogramowanie do programowania
UniStream PLC jest wspierany przez uniwersalne oprogramowanie UniLogic®, które skraca czas programowania do 50% dzięki wbudowanym trendom i miernikom, automatycznemu regulatorowi PID, próbkowaniu danych, złożonym narzędziom do przetwarzania danych, przepisom i wielu innym.
UniLogic oferuje producentom OEM i integratorom systemów szybsze i łatwiejsze rozwiązanie programistyczne, ponieważ wszystkie zadania mogą być programowane przy użyciu tego samego środowiska oprogramowania. Użytkownicy mogą budować aplikację PLC, projektować ekrany HMI, tworzyć strony internetowe w wielu językach i zapisywać wszystko w bibliotece, aby ponownie wykorzystać je w innych projektach.
Najlepsze połączenie dwóch światów: solidny sprzęt PLC z wirtualnym panelem HMI
Dzięki wytrzymałemu sprzętowi i niezwykle wydajnemu oprogramowaniu do oszczędzania czasu, nowe rozwiązanie przynosi korzyści użytkownikom na wiele sposobów, upraszczając i przyspieszając projekty, oferując jednocześnie wyjątkową wszechstronność konfiguracji.

Autor:
Mateusz Sikorski
Źródło:
Elmark Automatyka
Dodał:
Elmark Automatyka S.A.