Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2023-12-01
Rodzaje grzejników

Grzejniki są niezbędną instalacją w każdym domu. Istnieje wiele rodzajów ogrzewania, a każdy z nich ma inne parametry, cechy i wiąże się z różnymi kosztami. Na rynku najczęściej znajdziesz modele konwekcyjne, olejowe, ceramiczne, radiacyjne, promienniki podczerwieni oraz termowentylatory. Możesz dopasować wybór do swoich potrzeb i warunków. Sprawdź, jakie rozwiązanie sprawdzi się najlepiej w Twoim przypadku.

 

grz.jpg

 

Grzejniki konwekcyjne

Grzejniki konwekcyjne działają poprzez nagrzewanie powietrza, które w wyniku różnicy temperatur unosi się, a zimne opada, tworząc cyrkulację ciepła w pomieszczeniu. Mogą być zarówno zasadniczym jak i uzupełniającym systemem ciepła. Zazwyczaj montuje się je na ścianie, ale z powodzeniem można znaleźć również modele wolnostojące, które pomogą dogrzać pomieszczenie. Nowoczesne grzejniki mają termostaty, a także odpowiednie zabezpieczenia, które pozwalają na użytkowanie nawet w małych pomieszczeniach. Na stronie https://magazyn.ceneo.pl/artykuly/energooszczedne-grzejniki-elektryczne-ranking znajdziesz wiele niezawodnych propozycji, które spełnią Twoje oczekiwania.

 

Grzejniki olejowe

Grzejniki olejowe to przenośne urządzenia, które wewnątrz mają specjalny olej o dużej pojemności cieplnej. Specjalne grzałki go podgrzewają, dzięki czemu urządzenie emituje ciepło. Nagrzewają się wolno, ale również długo stygną. Pracują cicho i dobrze sprawdzają się w mniejszych pomieszczeniach, gdzie potrzebne jest długotrwałe, stabilne ciepło.

 

Grzejniki ceramiczne

Grzejniki ceramiczne wykorzystują płyty ceramiczne, które akumulują ciepło i powoli je oddają. Wyglądem przypominają tradycyjny model. Dobrze sprawdzają się jako stałe ogrzewanie. Są bezpieczne w użytku w pomieszczeniach, w których znajdują się zwierzęta i małe dzieci. Na stronie https://magazyn.ceneo.pl/artykuly/jaki-grzejnik-elektryczny-do-pokoju-25m2 znajdziesz ciekawe propozycje, które nie obciążą Twojego portfela.

 

Grzejniki radiacyjne

Grzejniki radiacyjne to jedne z najnowocześniejszych rozwiązań. Ich dużą zaletą jest równomierne rozprowadzanie ciepła, co pozwala szybko ogrzać całe pomieszczenie. Dzięki wykorzystaniu podczerwieni szybo reagują na wahania temperatur, co pozwala zoptymalizować zużycie energii. Nie wspomagają cyrkulacji powietrza, dlatego są dobre dla alergików czy osób z astmą, gdyż nie wzbijają kurzu i alergenów.

 

Promienniki podczerwieni

Promienniki to urządzenia, które emitują przyjemne ciepło na krótką odległość. Są wydajne i ekonomiczne, często stosowane w małych pomieszczeniach lub na zewnątrz – tarasach, balkonach czy ogródkach gastronomicznych. Po wyłączeniu efekt ciepła najczęściej znika. Wydajne urządzenia, które świetnie ogrzeją gości i domowników znajdziesz tutaj: https://magazyn.ceneo.pl/artykuly/panele-na-podczerwien-ranking.

Różnorodność dostępnych na rynku grzejników pozwala na dopasowanie idealnego rozwiązania do każdego domu i potrzeb jego mieszkańców. Wybór zazwyczaj zależy od takich aspektów, jak wielkość i układ pomieszczenia, potrzeby użytkowników, oraz przepustowości instalacji. Jeżeli szukasz niewielkich urządzeń, które pomogą Ci dogrzać pokój dziecięcy czy altanę w trakcie różnych prac – wybierz mały termowentylator. Te przenośne urządzenia, które wdmuchują ciepłe powietrze świetnie sprawdzą się w małych przestrzeniach lub do krótkiego dogrzania miejsca.

Źródło:
magazyn.ceneo.pl

Czytaj także