Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Faulhaber robotic
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2024-02-08
Wyeliminowanie problemów związanych z pomiarami analogowymi dzięki czujnikom cyfrowym

Technologia czujników cyfrowych METTLER TOLEDO

Technologia czujników cyfrowych nie jest narażona na typowe dla czujników analogowych problemy związane z pomiarami i kalibracją, powodowane przez niewystarczającą izolację elektryczną sprzętu analogowego. Cyfrowe rozwiązania w zakresie pomiarów pH i DO firmy METTLER TOLEDO przywróciły zaufanie do pomiarów w jednej ze spółek Big Pharma.

Jedna z największych na świecie spółek farmaceutycznych z siedzibą w USA pro- wadzi duży zakład
biofarmaceutyczny w stanie Nowy Jork. W jednym miejscu ulo- kowanych jest kilka krytycznych funkcji, między innymi produkcja leków biologicznych do stosowania w próbach klinicznych i do celów komercyjnych. Podobnie jak w przypadku innych producentów biofarmaceutycznych wartość przychodów z każdej partii produkcyjnej wynosi miliony dola- rów; dlatego należy unikać wszystkiego, co mogłoby narazić na ryzyko wydajność produkcji lub jakość leków. Słaba izolacja elektryczna stanowi zagrożenie dla produktywności Monitorowanie pH i tlenu rozpuszczonego
(DO), a także kontrola bioreaktorów, mają kluczowe znaczenie dla optymalizacji produktywności,
a więc wysoka wydajność systemów stosowanych do pomiaru tych parametrów jest niezwykle ważna. Naukowcy odpowiedzialni za procesy i inżynierowie ds. konserwacji w tych zakładach mieli problem ze sprzętem, który powodował utratę zaufania do uzyskiwanych danych.

Personel zauważył, że poziomy pH i DO wyświetlane na przetwornikach zmieniały się za każdym razem, kiedy podchodzi- li do aparatury. A ze względu na ich bliskość konieczną podczas kalibracji czujników ten wpływ był jeszcze bardziej odczuwalny: dane z czujników szybko się zmieniały, powodując brak zaufania do dokładności kalibracji. Badania ujawniły, że przyczyną problemu była
słaba izolacja elektryczna na przetwornikach. Co więcej, przewody pomiędzy czujnikiem a przetwornikiem często ulegały awariom nawet po kilku miesiącach pracy. Koszt wymiany przewodu wynosił 600 USD, więc kierownikom zakładu bardzo zależało na lepszym rozwiązaniu.

Firma METTLER TOLEDO spotkała się z zespołem osób decyzyjnych w zakładzie, żeby omówić cyfrową technologię zarządzania inteligentnymi czujnikami pomiarowymi (ISM®), gdyż byliśmy przekonani, że jesteśmy w stanie przywrócić zaufanie do tych ważnych pomiarów wśród naukowców odpowiedzialnych za procesy i inżynierów ds. konserwacji.

Połączenie naszego wieloparametrowego przetwornika M400 z przewodami AK9 czujnik przetwornik zapewnia stabilność elektryczną i niski koszt posiadania, które mają kluczowe znaczenie w każdym środowisku produkcyjnym. Prezentacja tego rozwiązania jasno
wykazała, że pomiary z czujników oraz dane kalibracyjne na przetworniku i w oprogramowaniu iSense zachowywały stabilność bez względu na odległość, w jakiej znajdował się personel.
Jeszcze atrakcyjniejszym aspektem technologii ISM dla personelu zakładu jest możliwość konserwowania i kalibrowania czujników ISM do pomiaru pH i DO w oddalonym od miejsca produkcji laboratorium za pomocą naszego oprogramowania iSense PC. Umożliwia to wygodną kalibrację i weryfikację czujników, a także dokumentowanie pracy czujników z dala od
środowiska produkcyjnego. Prawdopodobnie najbardziej pożądaną korzyścią było zapewnienie klientowi doskonałej pomocy technicznej. Dostępność lokalnej i kompetentnej obsługi technicznej z Nowego Jorku sprawiła, że rozwiązanie METTLER TOLEDO stało się jeszcze bardziej atrakcyjne.

Odwiedź stronę METTLER TOLEDO i dowiedz się więcej!

Autor:
METTLER TOLEDO
Dodał:
Mettler-Toledo Sp. z o. o.

Czytaj także