Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2022-06-09
Zaawansowana technika w firmie Rottendorf Pharma

zapewnia wysoką jakość

Rottendorf Pharma GmbH to międzynarodowy producent artykułów farmaceutycznych, specjalizujący się w produkcji kontraktowej. Jako specjalista od produkcji tabletek i kapsułek firma Rottendorf świadczy swoim klientom szereg usług: od rozwoju i produkcji po pakowanie i dystrybucję wyrobów, oraz odpowiada za ten proces w całym łańcuchu dostaw.

Aby osiągnąć ten cel, w firmie Rottendorf wykorzystuje się systemy zgodne z przepisami GMP i FDA oraz zaawansowane rozwiązania techniczne, takie jak niezawodne systemy wykrywania metali METTLER TOLEDO. Systemy Tablex-PRO to niezwykle czułe i niezawodne rozwiązania do wykrywania metali, służące do kontroli tabletek i kapsułek. System Tablex-PRO opracowano z myślą o szczególnych wymaganiach występujących podczas produkcji artykułów farmaceutycznych.

Przed pakowaniem każda wyprodukowana tabletka jest kontrolowana pod kątem zanieczyszczenia metalami. System Tablex-PRO może wykrywać zanieczyszczenia metalami żelaznymi i nieżelaznymi oraz ze stali nierdzewnej o średnicy zaledwie 0,3 mm, a także automatycznie usuwać zawierające je wyroby z procesu produkcji.

„System Tablex-PRO nie tylko sprzyja poprawie jakości naszych wyrobów, ale także przyczynia się do obniżenia kosztów produkcji dzięki dokładnemu procesowi odrzucania i szybkiemu ustawianiu" — wyjaśnia Michael Barton, kierownik działu tabletek i otoczek w firmie Rottendorf Pharma.

W systemie Tablex-PRO szybko konfiguruje się każdą nową partię, co pozwala maksymalnie wydłużyć cenny czas produkcji. Krótki czas ustawiania jest szczególnie ważny dla podwykonawców, takich jak firma Rottendorf Pharma, produkująca tygodniowo nawet 90 różnych wyrobów.

W ciągu jednego dnia produkcji w zakładzie Rottendorf Pharma wykonuje się zwykle do trzech zmian partii. W okresach szczytowego zapotrzebowania producent ten może wytworzyć do 400 tysięcy tabletek na godzinę. Na wydajność procesów produkcji w firmie Rottendorf Pharma i u innych podwykonawców ogromnie wpływają błędne odrzuty i zbędne przestoje.

System Tablex-PRO stale analizuje wydajność swoich najważniejszych elementów i rozpoznaje wszelkie niekorzystne trendy. Przy użyciu kolorowych histogramów sygnalizowane są z wyprzedzeniem wszelkie zmiany czułości wykrywacza, dzięki czemu operator ma czas zaplanować wykonanie napraw.

Wszystkie zarejestrowane dane dotyczące wykrywania metali są gromadzone i można do nich uzyskać dostęp przez wbudowaną kartę sieci Ethernet, umożliwiającą połączenie z firmowym systemem zarządzania zakładem. Dostęp do danych w celach dokumentacyjnych można również uzyskać przez złącze USB. Wszystkie rejestrowane dane i procesy, włącznie z podpisami elektronicznymi, są zapisywane i przechowywane do celów zarządzania jakością. Dzięki funkcjom dokumentacji i rejestracji danych system Tablex-PRO ułatwia firmie Rottendorf Pharma spełnić wymagania dotyczące jakości przewidziane w przepisach GMP i FDA.

Aby uzyskać więcej informacji odwiedź stronę METTLER TOLEDO.

Czytaj także