empty
Powrót do spisu treści Aktualizowany: 2017-12-21
[Prezentacja oferty w Serwisach]

Uwaga. Wygląd niektórych elementów strony może odbiegać w szczegółach od tego, który jest widoczny na zamieszczonych niżej grafikach i jest zależny od posiadanego przez firmę pakietu, kompletności danych i stopnia aktywności danej firmy. Kolor części elementów interfejsu (linki, nawigacja serwisowa) jest zależny od kolorystyki danego Serwisu. Ilość i nazwy niektórych pól informacyjnych są też charakterystyczne dla konkretnego typu informacji (produkt, usługa bądź szkolenie).

 

1. Katalogi branżowe i strona szczegółów oferty

Podstawowym miejscem w serwisach branżowych xtech.pl, w którym prezentowane są informacje o ofercie, są katalogi branżowe produktów, usług i szkoleń. Każda informacja o ofercie dodana do danego Serwisu prezentowana jest w odpowiednim katalogu głównym (np. informacja o usłudze w katalogu głównym usług). Informacja z uzupełnionymi kategoriami widoczne są również w wybranych kategoriach.

Każda informacja o ofercie to jeden z elementów listy produktów, usług bądź szkoleń:

Wygląd elementu listy w katalogu branżowym produktów w serwisie wyposazeniemedyczne.plRys. 1. Wygląd elementu listy w katalogu branżowym produktów w serwisie wyposazeniemedyczne.pl. Elementy katalogów branżowych usług i szkoleń różnią się niektórymi polami informacyjnymi. Np. w katalogu branżowym szkoleń brak pól: producent, dystrybutor i 'aktualizowano'; występują tu natomiast pola: organizator, najbliższy termin.

 

Po kliknięciu w dany element listy użytkownik ujrzy stronę szczegółów danej informacji o ofercie. Strona szczegółów produktu, usługi bądź szkolenia zawierają następujące elementy:

  • nazwę produktu, usługi bądź szkolenia;
  • podtytuł;
  • zdjęcie główne, jeśli zostało dodane;
  • pola informacyjne zależne od rodzaju informacji (producent produktu, czas i data szkolenia, zasięg usługi);
  • dane kontaktowe dla użytkowników Serwisu;
  • opis;
  • formularz do kontaktu bezpośrednio z poziomu strony (w większości przypadków);
  • nazwę firmy, która dodała informację (dystrybutor) z linkowaniem do wizytówki firmy;
  • logo firmy (jeśli firma dodała logo i promuje informacje o ofercie).

Przykładowa strona szczegółów produktu w serwisie wyposazeniemedyczne.plRys. 2. Przykładowa strona szczegółów produktu w serwisie wyposazeniemedyczne.pl

 

Poniżej podstawowej części strony szczegółów oferty mogą znajdować się dodatkowe elementy, jak: galeria ze zdjęciami czy schematami w formie grafik, spis kategorii katalogu przypisanymi do danej informacji, moduł pokazujący niektóre z pozostałych informacji z oferty firmy (jeśli promuje ona ofertę) oraz dodatek dla portali społecznościowych:

Dolna część strony szczegółów oferty (pakiet Standard lub Max, wyposazeniemedyczne.pl)Rys. 3. Dolna część strony szczegółów oferty (pakiet Standard lub Max, wyposazeniemedyczne.pl)

 

2. Inne miejsca, w których widoczna jest informacja o ofercie

Każda dodana do Serwisu informacja ofercie widoczna jest również na wizytówce firmy, a także w wynikach wyszukiwarki serwisowej, gdy wyszukiwana fraza znajduje się w tytule, podtytule bądź w treści opisu produktu, usługi lub szkolenia:

Przykładowe szkolenie w wynikach wyszukiwaniaRys. 4. Przykładowe szkolenie w wynikach wyszukiwania

 

Nowododane produkty, usługi i szkolenia, które mają uzupełnioną grafikę główną, wyświetlane są też w opdowiednich zakładkach na stronie głównej:

Nowododane produkty na stronie głównej serwisu wyposazeniemedyczne.plRys. 5. Nowododane produkty na stronie głównej serwisu wyposazeniemedyczne.pl

 

Nowododane szkolenia na stronie głównej serwisu wyposazeniemedyczne.plRys. 6. Nowododane szkolenia na stronie głównej serwisu wyposazeniemedyczne.pl

 

Szkolenia mają o tyle wyjątkowy charakter, że - pod warunkiem, że zostały uzupełnione ich terminy - wyświetlane będą również w kalendarium danego Serwisu:

Szkolenia widoczne w kalendarium serwisu wyposazeniemedyczne.plRys. 7. Szkolenia widoczne w kalendarium serwisu wyposazeniemedyczne.pl

Przejdź do kategorii głównej katalogu produktów
Przejdź do kategorii głównej katalogu usług
Przejdź do kategorii głównej katalogu szkoleń
Przejdź do rejestracji