empty
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy usług Ostatnia aktualizacja: 2024-07-12
Utwardzanie UV technologią LED - aktualności
Utwardzanie UV technologią LED - aktualności
Zasięg:
krajowy

Nasza firma AUTOMATECH jest autoryzowanym partnerem w Polsce światowego producenta i lidera technologii LED firmy PHOSEON.

Utwardzanie UV technologią LED stało się już popularnym rozwiązaniem stosowanym z powodzeniem wśród producentów wyrobów z litego drewna przy utwardzaniu powłok lakierniczych.

Nadal jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego jak potężne są możliwości wykorzystania technologii LED UV w innych branżach. Jednym z powszechnych zastosowań technologii LED UV jest utwardzanie klejów oraz materiałów izolacyjnych w branży elektroniki. Sprzęt AGD narażony na działanie wody, jak chociażby panel pralki, komponenty elektroniczne wyposażenia pojazdów, czy elektronika lotnicza, to tylko pojedyncze przykłady produktów, które bez udziału technologii UV byłyby zapewne znacznie bardziej awaryjne. Ich rozwój w ostatnim czasie nastąpił również dzięki przejściu z tradycyjnego utwardzania UV na technologię LED.

Podstawowym czynnikiem wpływającym na poprawę jakości produktów w produkcji których wykorzystuje się LED UV, jest niższa temperatura pracy technologii LED w porównaniu z tradycyjnym utwardzaniem rtęciowym. Jest to niższa temperatura oddziaływująca już na etapie produkcji na delikatny sprzęt elektroniczny, często wyposażony w mikroprocesory, nie przeciążając komponentów termicznie już na etapie ich produkcji. 

Ciekawostka: LED nie przyciągają komarów, much ani pająków. Wymiana żarówek na zewnątrz domu i przed garażem spowoduje czyste lampy i brak towarzystwa bzyczących mieszkańców podwórka. LED nie emituje długości fali w zakresie UV atrakcyjnym dla owadów.


Nasza stacja testowa znajduje się w centrum technologicznym Sherin Williams w Nowym Tomyślu pod Poznaniem, gdzie mogą Państwo swobodnie testować utwardzanie powierzchni na własnych produktach z wykorzystaniem lakierów SW i światła UV LED lampy firmy Phoseon.

 https://www.youtube.com/watch?v=IakDlo95C7w

Zapraszamy do kontaktu z naszym inżynierem celem omówienia technicznych aspektów wdrożenia takiej technologii u Państwa w zakładzie. 

AUTOMATECH biuro i sklep:
tel. (22) 753 24 80
tel. (22) 753 24 61
biuro.warszawa@automatech.pl
zamowienia@automatech.pl


Katalog Produktów
Katalog Usług Inżynierskich

Zapraszamy na nasze strony internetowe, gdzie dowiecie się Państwo więcej o oferowanych przez nas usługach inżynierskich:
automatech.pl
bezpieczenstwo-maszyn.com


Kup produkty w e-sklepie:
automatechsklep.pl


Obejrzyj nasze Webinary oraz filmy:  YouTube


Bądź na bieżąco, obserwuj nasze kanały:
LinkedIn
FB

 

Skontaktuj się z dystrybutorem

Firma

AUTOMATECH Sp. z o.o.

Adres: Ewy 2, 05-816 Opacz-Kolonia

Nr telefonu: (22) 753 24 80 Skopiuj

Faks: (22) 753 24 90 Pokaż numer Skopiuj

E-mail: biuro.warszawa@automatech.pl Skopiuj
WWW: www.automatech.pl

Przy kontakcie powołaj się na portal automatyka.pl

Wyślij wiadomość

Dodaj plik...