Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2010-11-08  |  Ostatnia aktualizacja: 2010-11-08
ABB coraz silniejsze na rynku DCS
ABB coraz silniejsze na rynku DCS
ABB coraz silniejsze na rynku DCS
W najnowszej wersji przygotowywanego przez analityków z ARC Advisory Group raportu ‘Distributed Control Systems Worldwide Outlook’, ABB utrzymało swoją pozycję światowego lidera rynku rozproszonych systemów sterowania. Według twórców raportu, rynek rozproszonych systemów sterowania (DCS) ucierpiał w 2009 roku bardziej niż przewidywano, a ABB jeszcze w tym roku zwiększyło w nim swój udział. W latach 2008 do 2009 globalny rynek DCS skurczył się o 7 procent.

Według analityków z ARC, tempo wzrostu rynku powinno zwiększyć się po 2011 roku, jednakże nie zbliży się ono nawet do tego sprzed recesji. Roczna stopa wzrostu (CAGR) rynku DCS w latach 2009 do 2014 wyniesie 4 procent.

Analitycy wskazują, że rynek ucierpiał w 2009 roku przez ogromny spadek liczby realizowanych dużych projektów związanych z automatyką, które zostały wstrzymane, albo wręcz zaniechane. Pierwsze dane z 2010 roku wskazują, że sytuacja dostawców automatyki nieznacznie się poprawia.

Wyrażana przez użytkowników ze wszystkich branż potrzeba zmniejszenia zużycia energii oraz optymalizacji kosztów surowców wciąż stanowi bardzo silny czynnik stymulujący. Według analityków, zintegrowanie automatyki i energetyki dotyczących procesu produkcyjnego oraz wykorzystanie globalnego standardu EC61850 przy łączeniu inteligentnych urządzeń elektrycznych może doprowadzić do dalszych oszczędności.

„Światy: automatyki i energetyki splatają się ze sobą coraz mocniej skutkując oszczędnościami energii, poprawą niezawodności oraz obniżeniem kosztów eksploatacji.” – stwierdził Larry O'Brien z ARC, główny autor raportu. „Zdolność ABB do zintegrowania sterowania procesem, zelektryfikowania procesu, dystrybucji energii, zarządzania zakładem w oparciu o System 800xA oraz wykorzystanie standardu IEC61850 zapewnia użytkownikom znaczące korzyści. Oszczędności sięgać mogą 20 procent zarówno w zakresie wydatków inwestycyjnych, jak i kosztów utrzymania.” – dodał.

Raport wskazuje również na to, że sektor DCS w ostatnich latach wyraźnie staje się sektorem usługowym. Połączone projekty z obsługą inżynierską i wsparciem bieżącym stanowią przeszło połowę wszystkich przychodów rynku. Rynek usług i wsparcia dla zainstalowanych systemów DCS, szacowany na przeszło 65 miliardów dolarów, ma być w najbliższych latach jednym z najszybciej rozwijających się.

(lk)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
Pace Today
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także