
Firma ABB otworzyła w pełni zautomatyzowaną i elastyczną fabrykę robotów w Szanghaju, inwestując w ten projekt około 150 milionów dolarów. Zakład produkcyjno-badawczy wykorzysta osiągnięcia z dziedzin cyfryzacji i automatyzacji do produkcji robotów nowej generacji.
Obiekt łączy ze sobą świat fizyczny i cyfrowy, tworząc cyfrowy ekosystem produkcyjny, który wykorzystuje wirtualne systemy planowania i zarządzania produkcją w celu poprawy wydajności i maksymalizacji produktywności poprzez gromadzenie i analizę danych. Zakład nie posiada tradycyjnych linii montażowych, a zamiast tego elastyczne, modułowe komórki produkcyjne połączone cyfrowo w sieć oraz obsługiwane przez autonomiczne roboty mobilne AMR.
- Opierając się na trzech dekadach sukcesów w Chinach, otwarcie nowej megafabryki stało się kolejnym kamieniem milowym we wspieraniu naszych klientów w zrównoważonym rozwoju, rozwiązywaniu problemów z niedoborami siły roboczej i tworzeniu wartościowych miejsc pracy w nowej erze automatyzacji - powiedział prezes ABB Robotics and Discrete Automation, Sami Atiya - Nasza innowacyjna, zautomatyzowana i elastyczna fabryka odgrywa kluczową rolę w strategii „in China, for China", wzmacniając lokalnie cały łańcuch wartości. Dzięki ponad 90-procentowej sprzedaży obsługiwanej przez fabrykę, nowy zakład pomoże naszym klientom w Chinach tworzyć więcej produktów, rozwiązań i usług wytwarzanych lokalnie.
Znajdujące się na terenie obiektu centrum badawczo-rozwojowe będzie generować innowacje w zakresie sztucznej inteligencji, cyfryzacji i oprogramowania, takie jak autnomiczne systemy mobilne, cyfrowe bliźniaki, a także oprogramowanie do widzenia maszynowego i do programowania niskokodowego; wszystko po to, aby uczynić roboty bardziej inteligentnymi, elastycznymi, bezpiecznymi i łatwymi w użyciu.
- Ten obiekt urzeczywistnia wizję fabryki przyszłości, w której elastyczna automatyzacja sprawia, że produkcja i logistyka wewnętrzna są bardziej odporne, szybsze i wydajniene - powiedział prezes ABB Robotics, Marc Segura - Uosabia przy tym nasze zaangażowanie w elastyczną, modułową i inteligentną produkcję oraz pokazuje poziom naszego skupienia na technologiach uczenia się. W naszym nowym ośrodku badawczo-rozwojowym będziemy wspólnie opracowywać nowe rozwiązania z partnerami, aby przygotować się wspólnie na nową erę automatyzacji na największym na świecie rynku robotyki.
Fabryka w Szanghaju jest kontynuacją trednu zapoczątkowanego otwarciem na początku tego roku globalnego kampusu ABB zajmującego się innowacjami i szkoleniami w zakresie automatyzacji maszyn w Austrii oraz Learning Factory 4.0 w Berlinie.
ABB przewiduje, że globalny rynek robotów wzrośnie z obecnych 80 miliardów dolarów do poziomu 130 miliardów dolarów do 2025 roku.
(rr)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- drivesncontrols

Komentarze (1)
Czytaj także
-
Nowoczesna ścieżka edukacyjna w BCU przy Lotniczych Zakładaach Naukowych
Firma Bosch Rexroth, uznawana za lidera w dziedzinie technologii napędów i systemów sterowania, podjęła się ambitnego zadania - kompleksowo...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-
zygmunt
następni po KUK-CE i wielu innych pożyteczni idioci .... przegonią was jak tylko przejmą waszą wiedzę