Powrót do listy wiadomości Dodano: 2022-04-13  |  Ostatnia aktualizacja: 2022-04-13
ABB stawia na szybkość
fot. pixabay
fot. pixabay

ABB Robotics wprowadziło na rynek oprogramowanie High Speed Alignment, które umożliwia użytkownikom zwiększenie szybkości robotów 6-osiowych o 70% oraz ich dokładności o 50%. Skraca przy tym czas wprowadzenia produktu na rynek przy jednoczesnym zwiększeniu poziomu jakości wykonania. Software jest kompatybilny z robotami przemysłowymi ABB IRB 1100 i IRB 120.

ABB wykorzystuje technologię Visual Servoing, która bazuje na przynajmniej jednej kamerze w połączeniu z komputerowym systemem wizyjnym, aby być w stanie kontrolować położenie robota względem obrabianego przedmiotu. Gdy manipulator się porusza, kamery nieprzerwanie rejestrują informacje o obrazie, które przetwarza komputerowy system wizyjny w celu dodatkowej weryfikacji i dostosowania ruchów robota. Takie podejście pozwala zapewnić dokładność na poziomie 0,01-0,02mm.

- Sprzedaż urządzeń mobilnych, elektroniki noszonej i innych zaawansowanych technologicznie urządzeń rośnie, a postępy w elektronice nabierają tempa - powiedział Liang Rui, dyrektor zarządzający ABB Robotics Electronics - Ponieważ urządzenia są coraz mniejsze i bardziej wydajne, potrzebne stają się nowe rozwiązania w zakresie automatyzacji, aby produkcja była w stanie nadążać za popytem przy jednoczesnym zachowaniu najwyższego poziomu jakości produktu.

Przegubowe 6-osiowe roboty ABB są bardzo elastyczne w wykonywaniu złożonych scenariuszów w ciasnych przestrzeniach i mogą realizować różnorodne zadania rozmieszczania drobnych komponentów. Oprogramowanie High Speed Alignment zostało opracowane, aby znaleźć równowagę między szybkością a dokładnością. Oprogramowanie jest kompatybilne z szeroką gamą kamer oraz kontrolerami robotów IRC5 i OmniCore, umożliwiając integratorom systemów łatwe dostosowanie istniejących instalacji.

- Nasza najnowsza innowacja umieszczona w rodzinie oprogramowania RobotWare umożliwia producentom elektroniki zwiększenie produktywności o 70% przy zachowaniu dokładności na poziomie 0,01–0,02 mm - podsumował Rui - To przełomowa technologia dla sektora montażu elektroniki.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
therobotreport
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :