Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2020-10-01   |  Ostatnia aktualizacja: 2020-10-01
Atlas Copco przejmuje Perceptron
fot. pixabay
fot. pixabay

Atlas Copco przejmuje amerykańskiego dostawcę zautomatyzowanych systemów metrologicznych Perceptron za kwotę 68,9 milionów dolarów. Przedsiębiorstwo planuje dodać je do swojego nowo utworzonego działu Machine Vision Solutions, który ufundowało tuż po tegorocznym zakupie niemieckiej firmy Isra Vision specjalizującej się w technologii wizyjnej.

Perceptron, z siedzibą w Plymouth w stanie Michigan, specjalizuje się w zautomatyzowanych pomiarach 3D, naprowadzaniu robotów i budowie współrzędnościowych systemów pomiarowych.

- Elastyczna automatyzacja i kontrola jakości na linii produkcyjnej to dwa silne trendy, w ramach których chcemy wspierać naszych klientów przy przejściu na produkcję cyfrową - powiedział Henrik Elmin, prezes działu Industrial Technique firmy Atlas Copco - Dzięki uznanej pozycji firmy Perceptron na rynku zautomatyzowanej metrologii i sterowania robotami, a także w obliczu niedawnego przejęcia Isra Vision, tworzymy konkurencyjną ofertę w zakresie rozwiązań wizyjnych i rozszerzamy działalność w zakresie inteligentnej automatyzacji fabryk.

- Nabycie Perceptronu pozwoli nam zwiększyć produktywność naszych klientów dzięki najlepszej w swojej klasie kontroli jakości i zwiększonemu poziomowi automatyzacji - dodał Elmin - Perceptron ma prawie 40 lat doświadczenia w roli wiodącego globalnego dostawcy zautomatyzowanych rozwiązań pomiarowych 3D. Zidentyfikowaliśmy kilka synergii w sprzedaży, operacjach, usługach i rozwoju technologii od chwili dołączenia spółki do działu Machine Vision Solutions.

Oczekuje się, że transakcja zostanie sfinalizowana w czwartym kwartale 2020 roku pod warunkiem zatwierdzenia przez akcjonariuszy Perceptronu oraz uzyskania odpowiednich zgód organów regulacyjnych.

Atlas Copco to najcenniejsza szwedzka spółka giełdowa, która zatrudnia około 39 000 osób i wygenerowała w 2019 roku przychody w wysokości około 10 miliardów euro.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
drivesncontrols
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także