Rocsys wraz z Ionity, Audi, TÜV SÜD i partnerami stowarzyszonymi: Porsche, BMW, Ford, Marquardt, AVL i Huber+Suhner w ramach konsorcjum ROCIN-ECO opracował i zademonstrował pierwsze interoperacyjne rozwiązanie w zakresie automatycznego ładowania dla pasażerskich pojazdów elektrycznych.
Rozwiązanie wykorzystuje i wspiera międzynarodowe standardy ISO i IEC dotyczące automatycznego ładowania. Partnerzy współpracowali nad stworzeniem ekosystemu, w którym każdy samochód może ładować się automatycznie - niezależnie od marki i typu. Rocsys wdroży rozwiązanie na rynku na początku 2025 roku.
ROCIN-ECO zaprezentowało prototyp, pracując nad wykonalnością systemu automatycznego ładowania pojazdów elektrycznych od 2021 roku w porozumieniu z organami normalizacyjnymi, chcąc zapewnić jego interoperacyjność. Kulminacją projektu była udana demonstracja na poligonie testowym IONITY w Monachium, podczas której Audi e-tron zostało naładowane bez użycia rąk przez system Rocsys zgodnie ze znormalizowaną procedurą.
W ciągu ostatnich dwóch lat konsorcjum położyło podwaliny pod przyszłe produkty, które będą automatycznie ładować pojazdy elektryczne, co zapewni bardziej wydajną pracę i lepsze doświadczenia użytkowników. Po zakończeniu projektu rozwiązanie przechodzi do etapu rozwoju produktu, który obejmie testowanie prototypu i wstępne wdrożenia. Nowe projekty opracowane przez konsorcjum będą miały na celu ulepszenie i rozszerzenie ekosystemu automatycznego ładowania. Poprawi to dostępność, skróci czas oczekiwania i pomoże zwiększyć skalę infrastruktury ładowania w obszarach metropolitalnych i poza nimi.
Prognozy przewidują, że do 2035 roku około połowa wszystkich pojazdów w Europie będzie pojazdami elektrycznymi, a w USA ich liczba osiągnie 27 milionów do 2030 roku i 92 miliony do 2040 roku. Stanowią one technologię niezbędną do dekarbonizacji światowych systemów transportowych. Z racji tego, iż jazda staje się coraz bardziej autonomiczna ręczne ładowanie będzie stanowić przeszkodę w powszechnym przyjęciu pojazdów elektrycznych.
Demonstracja w Monachium wskazuje ich przyszły kierunek rozwoju i stanowi ważny kamień milowy na drodze do zelektryfikowanej i autonomicznej mobilności. Technologia Rocsys jest obecnie wdrażana w Europie i Stanach Zjednoczonych w portach i operacjach logistycznych, dzięki czemu powiązane floty stają się bardziej niezawodne, wydajne i opłacalne.
(rr)
Kategoria wiadomości:
Nowinki techniczne
- Źródło:
- roboticsandautomationnews

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Schneider Electric przedstawia technologiczne trendy na 2022 r.
Rozwój gospodarki opartej na danych i wzrost znaczenia chmury obliczeniowej, a więc i roli centrów danych, na nowo kształtuje krajobraz...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-
-