Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2010-03-03  |  Ostatnia aktualizacja: 2010-03-03
Bezprzewodowy czujnik nowej generacji
Bezprzewodowy czujnik nowej generacji
Bezprzewodowy czujnik nowej generacji
Bożena Kamińska z Simon Fraser University (SFU), wspólnie z inżynierami z CiBER (Centre for Integrative Bio-Engineering Research), skonstruowali bezprzewodowy czujnik nowej generacji. Urządzenie o rozmiarach niewielkiej broszki dysponuje bardzo szerokim spektrum zastosowań, głownie identyfikacji i śledzenia.

O CiBER zrobiło się głośno trzy lata temu, gdy zaprezentowali oni bezprzewodowe urządzenie do diagnostyki i monitorowania serca.

„Od tego czasu, rozwinęliśmy funkcjonalności naszego miniaturowego czujnika o bezpieczne przechowywanie danych, oraz ich przesyłanie.” – stwierdziła Kamińska. „Mogę one być wykorzystywane do śledzenia i identyfikowania ludzi, oraz przedmiotów. W National Research Council (NRC) włączamy te możliwości w oparte na czujnikach bezprzewodowe aplikacje tworzące inteligentne domy, pozwalające oszczędzać energię.” – dodała.

Czujniki te mają nie tylko bardzo rozwinięte i zaawansowane zastosowania związane ze: zdrowiem, sportem, bezpieczeństwem, oraz energetyką; ale mogą również wzajemnie się ze sobą komunikować za pośrednictwem stworzonej przez CiBER, zasilanej energią słoneczną sieci oczkowej połączonej z Internetem.

W ramach projektu współpracującego z Kamińską Marcina Marzenckiego, CiBER z powodzeniem przetestował kilka takich instalacji sieciowych w NRC.

Jednym ze szpitali, który testuje czujniki CiBER jest szpital Fraser Health Barnaby. Sprawdza on możliwości urządzeń, oraz ich przydatność z punktu widzenia zastosowań medycznych.

„Również inne grupy badawcze wykorzystują naszą technologię jako platformę, na której budują swoje systemy.” – powiedziała Kamińska. „W dużej mierze zawdzięczamy to CMC Microsystems.” – dodała.

Związany z Queens University CMC Microsystems jest organizacją non-profit zajmującą się produkcją i dystrybucją mikroelektroniki. W ten sposób pomaga jednostkom badawczym rozwijać i komercjalizować ich odkrycia.

(lk)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
Physorg
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także