Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2010-09-05 | Ostatnia aktualizacja: 2010-09-05
Carnegie Robotics rusza na podbój sektora robotyki

Carnegie Robotics rusza na podbój sektora robotyki
Carnegie Robotics będzie budować produkty w oparciu o technologie licencjonowane przez NREC, czyli część Instytutu Robotyki Carnegie Mellon, odpowiedzialną za wdrażanie prototypowych rozwiązań.
John Bares, prezes nowej spółki powiedział, że Carnegie Robotics w pierwszej kolejności będzie się koncentrować na produkcji elementów, które inni producenci wykorzystają do zautomatyzowania urządzeń stosowanych w: górnictwie, rolnictwie, przemyśle paliwowym oraz obronnym.
Gdy tylko firma zdobędzie doświadczenie, zająć się ma produkcją i obsługą całych zrobotyzowanych systemów. Według Baresa, Carnegie Robotics razem z NREC korzystać będą mogły ze wspólnego marketingu i wsparcia.
„NREC stało się organizacją specjalizującą się we wdrażaniu odkryć z zakresu robotyki.” – stwierdził Anthony Stentz, który przejmuje kierownictwo NREC. „Ale teraz, gdy dostarczamy prototyp, klienci NREC coraz częściej chcą wiedzieć, kto może przeistoczyć prototyp w produkt gotowy do produkcji, a także wspierać tenże produkt. Odpowiadając na tak sformułowane potrzeby, NREC zyska silniejszą pozycję na rynku i będzie mogło dalej się rozwijać.” – dodał.
Od momentu uruchomienia w 1996 roku, NREC opracowało wiele bezzałogowych pojazdów naziemnych oraz autonomicznych systemów dla amerykańskiego Departamentu Obrony, od trójwymiarowych systemów wideo, po zaawansowane pojazdy zrobotyzowane, jak choćby pojazd bojowy Crusher.
(lk)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- The Engineer

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Jak dobrać robota przemysłowego i jakie procesy można zrobotyzować?
Robotyzacja to dla twojego zakładu szansa na podniesienie wydajności i jakości produkcji. To również możliwość na polepszenie warunków pracy i...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-
-