
Zgrzewarka punktowa Comau integruje pistolet spawalniczy z kołnierzem podłączonym bezpośrednio do robota bez konieczności stosowania adaptera. Rezultatem jest lekki i kompaktowy produkt, który jest w stanie udźwignąć ciężki ładunek, a jednocześnie jest idealnym systemem zgrzewania na potrzeby przemysłu samochodowego.
Od samego początku projektu zespoły inżynierów Comau pracowało nad optymalizacją komponentów systemu. Doprowadziło to do powstania nowego pistoletu do zgrzewania punktowego o łącznej masie o 40% mniejszej od poprzednich modeli. System posiada kompaktowy pistolet wyposażony w ulepszony transformator, który jest obracany o 90°. Dzięki temu zmniejsza swoje ogólne wymiary oraz doprowadza do sytuacji, w której środek ciężkości znajduje się bliżej nadgarstka manipulatora.
Zbędny siłownik pneumatyczny, służący do równoważenia uchwytu spawalniczego, został wyeliminowany. Od teraz moduł magistrali oraz ugięcie ramion są kontrolowane przez oprogramowanie robota.
Rury chłodzenia oraz kable ulokowane są w prowadnicy, która gwarantuje maksymalną ochronę przed zużyciem. Ich zdefiniowany układ umożliwia powtarzalność pozycjonowania, a także na bezproblemową obsługę serwisową.
Nowy pistolet do zgrzewania punktowego wyznacza nowy standard, który może być używany nawet ze starymi robotami.
Wraz z uchwytem spawalniczym została opracowana najnowsza generacja robotów. Rezultatem jest kompaktowy, lekki manipulator, który utrzymuje zakres roboczy poprzedników, dzięki optymalizacji jego poszczególnych części, np. silników.
Jednym z najważniejszych zadań, w odniesieniu do utrzymania odpowiedniej dokładności, jest kompletna integralność kabli oraz rur w pistolecie spawalniczym.
System został ulepszony z każdej strony. Doskonalenie algorytmów oraz wprowadzenie odpowiedniej logiki ruchów pozwoliło wyeliminować wąskie gardła procesu.
Robot i pistolet spawalniczy według założenia firmy powinny stać się nowym paradygmatem dla zautomatyzowanego spawalnictwa.
Dzięki redukcji wagi i wymiarów, możliwe jest tworzenie nowych gniazd produkcyjnych oraz wysp, które cechować mogą się dużym zagęszczeniem maszyn. Owocować to będzie oszczędnościami energii, redukcją kosztów operacji oraz zmniejszeniem się cykli produkcyjnych.
System może być również zamontowany na sufitach hal. Wolna przestrzeń na powierzchni hali gwarantuje lepszą kontrolę nad produkcją oraz pozwala operatorom na łatwiejsze wykonywanie powierzonych im zadań, takich jak utrzymanie ruchu, czy przezbrojenie.
Opracowane w ten sposób gniazdo może być transportowane i instalowane na całym świecie, osiągając tym samym niezwykły stopień modularności oraz standaryzacji procesów w ramach jednej firmy, posiadającej wiele fabryk.
Opracowanie wysokoefektywnych rozwiązań, które mają pozytywny wpływ na koszty operacji wiąże się z ich niezawodnością. Z tej perspektywy, jasne jest jak ważne dla Comau jest zgrzewanie punktowe. Firma, jak widać, szykuje dla nas rewolucję technologiczną.
(rr)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- prnewswire

Galeria wiadomości
Komentarze (0)
Czytaj także
-
Nowe uchwyty funkcyjne z serii EBR.
Firma Elesa+Ganter rozszerzyła ofertę uchwytów funkcyjnych z serii EBR. o nowe modele: uchwyt z zaworem pneumatycznym EBR-PN, uchwyt z blokadą...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-