Witaj Rejestracja

Nie jesteś zalogowany

Zaloguj się
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu » zamknij
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
  • Wiadomość
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-03-09   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-03-09

Coraz więcej polskich patentów

fot. pexels.com
fot. pexels.com

W 2017 roku Europejski Urząd Patentowy (EPO) przyznał polskim podmiotom o 20% więcej patentów w stosunku do poprzedniego roku.

Raport opublikowany przez EPO podkreśla, że nasz kraj znalazł się w czołówce państw zgłaszających wnioski patentowe, notując 14-procentowy wzrost (469 wniosków).

Spośród wszystkich polskich zgłoszeń największa ilość dotyczyła technologii stosowanych w medycynie (blisko 10%). Tuż za tym sektorem uplasowały się wynalazki związane z elementami mechanicznymi, natomiast podium uzupełnił sektor transportowy.

Najwięcej zgłoszeń jako jeden podmiot wystosował producent surowców chemicznych Synthos, jednak na uwagę zasługuje duża aktywność uniwersytetów i instytutów badawczych. Z kolei największym stopniem wynalazczości, jeżeli chodzi o region wykazało się województwo mazowieckie.

EPO podkreśla, że większość państw członkowskich Unii Europejskich złożyło więcej wniosków niż w 2016 roku. Wśród nich prym wiodły wspomniana branża medyczna, sektor komunikacji cyfrowej oraz technologii komputerowych. Duża ilość patentów trafiła również do naukowców i przedsiębiorców rozwijających aparaturę pomiarową.

Liderem pod względem zgłoszeń patentowych była po raz pierwszy chińska spółka – Huawei. Za nią znalazły się Siemens, LG, Samsung oraz Qualcomm.

(rr)

Kategoria wiadomości:
Nowinki techniczne
Źródło:
pap

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.

Twój komentarz :

Wystarczy, że skorzystasz z bezpłatnego zapytania ofertowego. Ty tylko wypełniasz formularz - my zajmujemy się resztą. Im więcej podasz szczegółów, tym bardziej precyzyjne odpowiedzi otrzymasz od dostawców.

Zamów bezpłatny e-Biuletyn i powiadomienia mailowe