Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-03-09   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-03-09
Coraz więcej polskich patentów
fot. pexels.com
fot. pexels.com

W 2017 roku Europejski Urząd Patentowy (EPO) przyznał polskim podmiotom o 20% więcej patentów w stosunku do poprzedniego roku.

Raport opublikowany przez EPO podkreśla, że nasz kraj znalazł się w czołówce państw zgłaszających wnioski patentowe, notując 14-procentowy wzrost (469 wniosków).

Spośród wszystkich polskich zgłoszeń największa ilość dotyczyła technologii stosowanych w medycynie (blisko 10%). Tuż za tym sektorem uplasowały się wynalazki związane z elementami mechanicznymi, natomiast podium uzupełnił sektor transportowy.

Najwięcej zgłoszeń jako jeden podmiot wystosował producent surowców chemicznych Synthos, jednak na uwagę zasługuje duża aktywność uniwersytetów i instytutów badawczych. Z kolei największym stopniem wynalazczości, jeżeli chodzi o region wykazało się województwo mazowieckie.

EPO podkreśla, że większość państw członkowskich Unii Europejskich złożyło więcej wniosków niż w 2016 roku. Wśród nich prym wiodły wspomniana branża medyczna, sektor komunikacji cyfrowej oraz technologii komputerowych. Duża ilość patentów trafiła również do naukowców i przedsiębiorców rozwijających aparaturę pomiarową.

Liderem pod względem zgłoszeń patentowych była po raz pierwszy chińska spółka – Huawei. Za nią znalazły się Siemens, LG, Samsung oraz Qualcomm.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
pap

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :