Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2011-10-21  |  Ostatnia aktualizacja: 2011-10-21
Cyfrowy psi nos wyniucha improwizowane ładunki wybuchowe
Cyfrowy psi nos wyniucha improwizowane ładunki wybuchowe
Cyfrowy psi nos wyniucha improwizowane ładunki wybuchowe
CALSEC i Hitachi nawiązały współpracę dotyczącą budowy i wprowadzenia na rynek Digital Dog Nose (DDN), nowej generacji atometrów czyli urządzeń do nieinwazyjnej sieciowej analizy chemicznej nieznanych materiałów.

Hitachi odpowiedzialne będzie za stworzenie czujników czyli jednych z kluczowych elementów DDN. Urządzenia te będą potężnym narzędziem do wykrywania improwizowanych materiałów wybuchowych. Nowe rozwiązanie powstało z myślą o zastosowaniu go na lotniskach, w portach i punktach kontrolnych.

„Mocno wierzymy, że integracja sprawdzonej technologii czujników Hitachi i DDN CALSEC może zaowocować nowym biznesem.” – stwierdził Shutoku Watanabe, prezes Hitachi Consumer Electronics.

Istnieje duży popyt na chemiczną detekcję materiałów wybuchowych realizowana z bezpiecznej odległości. Istniejące systemy są chemicznie ślepe i wszczynają zbyt wiele fałszywych alarmów.

„Psi nos ma 100 milionów neuronów, a DDN dysponuje możliwościami porównywalnymi do blisko miliarda neuronów. Co więcej, DDN jest w stanie ‘wąchać’ materiały wybuchowe zza dwucentymetrowej warstwy stali.” – stwierdził Bogdan Maglich z CALSEC.

Technologia ta wykorzystywana jest od 2000 roku, ale dotąd była bardzo czasochłonna, wymagała chłodzenia kriogenicznego i ciężkiego ekranowania przed promieniowaniem, co czyniło ją bardzo niepraktyczną. Nowa metoda DDN jest dziesięciokrotnie szybsza i precyzyjniejsza w porównaniu z metodami wcześniejszymi, a dzięki czujnikowi Hitachi będzie mogła działać w temperaturze pokojowej.

(lk)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
Sensors
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także