Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2018-07-17  |  Ostatnia aktualizacja: 2019-02-06
Czym różni się system automatyki budynkowej od BMS – systemu zarządzania budynkiem?
Czym różni się system automatyki budynkowej od BMS – systemu zarządzania budynkiem?

Współczesne budynki to przeważnie inteligentne domy. Rozwój technologii pozwala na zainstalowanie szeregu udogodnień, które sprawiają, że mieszkanie w takim domu staje się niezwykle wygodne i bezpieczne. Urządzenia w większości przypadków tworzą obecnie spójny system, którym można dowolnie sterować. Warto więc dowiedzieć się, czym różni się system automatyki budynkowej od BMS.

 

Czym jest system automatyki budynkowej?

Właściwie każdy, nowoczesny budynek wyposażony zostaje w system automatyki budynkowej, czyli możliwość pełnego sterowania urządzeniami domowymi. Ingerencja człowieka zostaje ograniczona do minimum, ponieważ wystarczy taki system odpowiednio zaprogramować, aby urządzenia komunikowały się między sobą. Automatyka budynkowa zamel.pl to system, w który wchodzi m.in. sterowanie oświetleniem, systemami alarmowymi, ogrzewaniem, wentylacją i klimatyzacją, roletami i żaluzjami, otwieraniem okien i drzwi, bramą wjazdową i garażową, systemem nawadniania czy pogodowym.

Czym jest BSM?

System zarządzania budynkiem – z ang. Building Management System) BMS to system zarządzania systemami automatycznego sterowania w budynku. Jego zadanie to zintegrowanie wszelkich instalacji działających w budynku. Łączy on wszystkie systemy w jedną całość, kontroluje pracę i parametry poszczególnych urządzeń, ostrzega o ewentualnych problemach. BMS pozwala także na kontrolowanie działania urządzeń poprzez graficzny interfejs w podsystemie zasilania i sterowania energią elektryczną oraz podsystemie komfortu (klimatyzacja, wentylacja itp.). System ten świetnie sprawdza się przede wszystkim w takich budynkach jak biurowce, hotele, centra handlowe czy szpitale i pozwala sprawnie, a ponadto oszczędnie zarządzać całym obiektem z jednego miejsca.

Zalety inteligentnych budynków

Przejście od zwykłej automatyki do inteligentnego domu zwiększa komfort mieszkańców, ich poczucie bezpieczeństwa oraz ogranicza zużycie energii. Sterowanie budynkiem możliwe jest za pomocą pilotów, laptopów, tabletów, telefonów komórkowych czy komunikatów głosowych. W większości przypadków możliwe jest to na odległość poprzez Internet. Więcej na temat automatyki w inteligentnym domu pod adresem: http://portalautomatyki.pl/automatyka-budynkowa/1201679-od-automatyki-do-inteligentnego-domu

Automatyzacja budynków świetnie zgrywa się ze zmianą naszego trybu życia. Oczekujemy coraz większego komfortu i możliwości zarządzania wszystkimi elementami z jednego miejsca, często na odległość przy użyciu komputera czy smartfona. Chcemy mieć wszystko w zasięgu ręki, a producenci systemów automatyki wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom.

Kategoria komunikatu:

Porady i ciekawostki branżowe

Źródło:
zamel.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także