Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-11-27   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-11-27
Danfoss przebija Siemensa w regionie EMEA

W 2018 roku Danfoss stał się wiodącym dostawcą VSD w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka), wyprzedzając tym samym Siemensa. Dane płyną z raportu na temat rynku napędów dla niskonapięciowych silników AC, który został przygotowany przez Interact Analysis. ABB pozostaje światowym liderem.

Według badań napędy są coraz częściej postrzegane jako pierwsza linia frontu konserwacji predykcyjnej oraz obiekty umożliwiające adaptację sektora silnikowego do możliwości, jakie niesie ze sobą Internet przedmiotów.

W raporcie czytamy, że wzrost w branżach intralogistyki i transportu materiałów doprowadził do zwiększenia popytu na napędy zdecentralizowane i montowane bezpośrednio na silnikach. Analitycy przewidują, że będą one generować największy przychód w ciągu najbliższych pięciu lat. Napędy uniwersalne montowane w obudowach stanowią przy tym prawie połowę globalnej sprzedaży, będąc jednak najwolniej rozwijającym się rodzajem jednostek.

W ujęciu regionalnym przewiduje się, że w tym roku obie Ameryki staną się najszybciej rozwijającą częścią sektora, podczas gdy sprzedaż w regionie EMEA zmaleje. Według przewidywań Chiny nadal dominować będą w ujęciu globalnym, odpowiadając za 43% napędów dostarczonych w bieżącym roku.

- W 2018 roku średnie ceny spadły o 2,7% w porównaniu z ubiegłym - powiedział dyrektor naczelny Interact Analysis, Adrian Lloyd - Oczekujemy, że ten trend będzie się utrzymywał. W 2019 roku mamy do czynienia z ogólnym spowolnieniem przemysłu, jednak branża napędów ma szansę odrobić straty już w nadchodzącym. Przemysł staje się w coraz większym stopniu zautomatyzowany. Inwestycje, takie jak magazyny e-commerce stwarzają ogromne możliwości dla stosowania napędów. W dłuższej perspektywie dla ich producentów bardzo pozytywny jest również fakt, iż klienci coraz częściej patrzą na nie przez pryzmat analiz predykcyjnych i technologii IIoT.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Raporty rynkowe

Źródło:
drivesncontrols
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »