Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-07-06   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-07-06
Drewniany robot nauczył się chodzić
Drewniany robot nauczył się chodzić

Naukowcy opracowali robota z gałęzi drzew, który sam nauczył się poruszać. Konstrukcja powstała w ramach współpracy między członkami Uniwersytetu w Tokio oraz inżynierami z Preferred Networks. Unikalny robot jest w stanie wykonywać ruchy niezależnie od jego rozmiaru, kształtu lub różnorodności gałęzi, z których został wykonany.

Zanim powstała innowacyjna maszyna, zespół zważył wytypowane gałęzie, zeskanował je, a następnie rozpoczął proces głębokiego uczenia. Dzięki tym danym wraz ze szczegółami na temat rodzaju wykorzystanych serwomechanizmów i zakresu ich ruchów sztuczna inteligencja rozwiązała problem poruszania się konstrukcji.

W ramach nauki zasymulowano ponad milion możliwych ruchów, aż wreszcie wirtualnemu robotowi udało się pokonać drogę od punktu A do punktu B, powoli się czołgając. Następnie konstrukcję z powodzeniem przetestowano w warunkach rzeczywistych.

Chociaż robot wydaje się być niezbyt użyteczny, jest bardzo elastyczny, ponieważ może być wykonany z łatwo dostępnych elementów, takich jak gałęzie drzew. Może być przy tym dostępny do ewentualnego wykorzystania w relatywnie krótkim czasie.


(rr)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
brecorder
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (1)

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »