
Naukowcy opracowali robota z gałęzi drzew, który sam nauczył się poruszać. Konstrukcja powstała w ramach współpracy między członkami Uniwersytetu w Tokio oraz inżynierami z Preferred Networks. Unikalny robot jest w stanie wykonywać ruchy niezależnie od jego rozmiaru, kształtu lub różnorodności gałęzi, z których został wykonany.
Zanim powstała innowacyjna maszyna, zespół zważył wytypowane gałęzie, zeskanował je, a następnie rozpoczął proces głębokiego uczenia. Dzięki tym danym wraz ze szczegółami na temat rodzaju wykorzystanych serwomechanizmów i zakresu ich ruchów sztuczna inteligencja rozwiązała problem poruszania się konstrukcji.
W ramach nauki zasymulowano ponad milion możliwych ruchów, aż wreszcie wirtualnemu robotowi udało się pokonać drogę od punktu A do punktu B, powoli się czołgając. Następnie konstrukcję z powodzeniem przetestowano w warunkach rzeczywistych.
Chociaż robot wydaje się być niezbyt użyteczny, jest bardzo elastyczny, ponieważ może być wykonany z łatwo dostępnych elementów, takich jak gałęzie drzew. Może być przy tym dostępny do ewentualnego wykorzystania w relatywnie krótkim czasie.
(rr)
Kategoria wiadomości:
Nowinki techniczne
- Źródło:
- brecorder

Komentarze (1)
Czytaj także
-
Jak dobrać robota przemysłowego i jakie procesy można zrobotyzować?
Robotyzacja to dla twojego zakładu szansa na podniesienie wydajności i jakości produkcji. To również możliwość na polepszenie warunków pracy i...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-
Z. Poważaniem
Unikatowy