Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2018-12-27   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-02-06
Druk 3D przyszłością dla stomatologii, chirurgii szczękowej i protetyki
Druk 3D przyszłością dla stomatologii, chirurgii szczękowej i protetyki

Technologia druku 3D od wielu lat dynamicznie się rozwija i zyskuje popularność w różnych gałęziach przemysłu. Precyzyjne drukowanie 3D coraz częściej wykorzystywane jest w procesach prototypowania, do wytwarzania nietypowych, funkcjonalnych części czy w działaniach wspomagających produkcję i kontrolę jakości. Dzięki czemu modelowanie 3D odnotowuje stały wzrost na rynku? Niewątpliwie chodzi o prostotę procesu wykonywania wydruku z żywicy oraz niskie koszta w porównaniu do jakości otrzymanego efektu.

Threedee All-in-One – poznaj innowacyjną i ekonomiczną drukarkę 3D

Nowoczesna drukarka 3D działa w oparciu o technologię utwardzania żywicy światłem UV. Zaletą metody jest to, że cała warstwa żywicy jest naświetlana (utwardzana) w tym samym momencie. Zapewnia to stabilną, wysoką jakość wydruku przy stosunkowo krótkim czasie pracy. Dodatkowym ułatwieniem dla użytkowników korzystających z możliwości drukarki 3D jest brak konieczności ciągłego uzupełniania ciekłej żywicy – ten proces jest w pełni zautomatyzowany i nie wymaga nadzoru. Dzięki zastosowaniu technologii utwardzania żywicy światłem UV, w której warstwy utwardzane są źródłem światła, cały proces tworzenia projektów 3D jest znacznie szybszy niż przy użyciu klasycznych metod. Threedee All-in-One zapewnia druk o wysokiej rozdzielczości oraz monolitycznej strukturze wewnętrznej. Otrzymany materiał końcowy jest dokładnym odwzorowaniem bazowego modelu. Dokładność i szerokie możliwości drukarki pozwalają na precyzyjne drukowanie prototypów 3D różnych obiektów czy części wykorzystywanych w wielu branżach – jubilerstwie, medycynie i mechanice, gdzie liczy się bardzo wysoka jakość wydruku. Cienkie, drobne elementy o nietypowych kształtach – z takimi wyzwaniami z pewnością poradzi sobie wszechstronna drukarka 3D Threedee All-in-One oferowana przez spółkę 3D Automation z Olsztyna. Innowacyjny model drukarki 3D wyróżnia się zintegrowanym oraz zautomatyzowanym systemem druku i obróbki końcowej. Posiada obudowę filtrującą światło UV, przez co jest całkowicie bezpieczny w użytkowaniu.

Nowe technologie w produkcji protez zębowych 3D

Wykorzystanie metody drukowania trójwymiarowego w medycynie jest ogromnym ułatwieniem pracy protetyków. Dzięki drukarkom oraz specjalnym programom do projektowania 3D wykonanie idealnie dopasowanej protezy zębowej zajmuje o wiele mniej czasu niż w przypadku stosowania tradycyjnych metod. Wydruk 3D powstaje z wybranego przez stomatologa materiału na podstawie skanu cyfrowego szczęki pacjenta. Specjaliści nie muszą dobierać elementów spośród wzorów ani sprawdzać, czy odlew będzie wymagał obróbki. Proteza jest całkowicie indywidualna i wykonana dla konkretnego pacjenta. Używanietechnologii3D w protetyce to opłacalna inwestycja, która pozwala zaoszczędzić nie tylko czas pracy, ale także może przełożyć się na niższe ceny protez zębowych 3D. To również dobra wiadomość dla pacjentów – mają oni pewność otrzymania idealnie dopasowanej protezy bez konieczności niezliczonych wizyt u stomatologa.

Wszechstronna drukarka 3D

Czy nowoczesne drukarki doprowadzą do kolejnej rewolucji przemysłowej? Pozostaje nam na bieżąco śledzić rozwój innowacyjnej technologii 3D i obserwować zachodzące zmiany. Modelowanie 3D z pewnością należy do przyszłościowej dziedziny, która w znaczącym stopniu wpłynie na poprawę jakości życia wielu z nas.

Kategoria komunikatu:

Komunikat sponsorowany

Źródło:
3dautomation.pl

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.