Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Veichi
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2024-02-06  |  Ostatnia aktualizacja: 2024-02-06
Efektywny kosztowo sterownik SI
fot. pixabay.com
fot. pixabay.com

Grecki startup z branży automatyki ogłosił wprowadzenie kontrolera IIoT, który można programować i monitorować za pomocą smartfona bez konieczności posiadania specjalistycznej wiedzy programistycznej.

Erqos twierdzi, że EQSP32 może być używany w zastosowaniach przemysłowych lub automatyce domowej. Mówi się, że sterownik podłączony do Internetu łączy wygodę instalacji PLC z wydajną mocą obliczeniową, niskim kosztem, elastycznością i otwartością komputera wbudowanego. Kompaktową konstrukcję można zamontować na szynie DIN.

U podstaw EQSP32 leży rewolucyjna technologia programowania bez użycia kodu. Użytkownicy po prostu opisują swoje potrzeby, a generatywny asystent programowania AI tworzy kod w ciągu kilku sekund. Asystent EQ-AI jest przeszkolony w zakresie korzystania z bibliotek sterownika i gotowych funkcji wysokiego poziomu.

Urządzenie zapewnia kompleksowe łącze ze środowiska fizycznego do smartfona użytkownika. Zawiera wszystko, co potrzebne do stworzenia niestandardowej aplikacji IoT, w tym interfejsy dla czujników i siłowników, wydajny procesor, intuicyjne oprogramowanie do połączeń Wi-Fi oraz narzędzia do tworzenia niestandardowych aplikacji na smartfony.

Sercem otwartej architektury EQSP32 jest SoC ESP32S3 z wysokowydajnym dwurdzeniowym procesorem oraz zintegrowanymi technologiami Wi-Fi i Bluetooth. Użytkownicy skorzystają z istniejącego ekosystemu ESP32, w tym z szerokiej gamy narzędzi i bibliotek.

Sterownik posiada 16 konfigurowalnych wejść/wyjść, które mogą współpracować ze zwykłymi czujnikami i elementami wykonawczymi, a także obsługują komunikację RS-232/485 oraz opcjonalnie CANbus. Złącze rozszerzeń umożliwi w przyszłości łatwe dodawanie modułów, dzięki czemu system będzie rozwijał się wraz z potrzebami użytkowników.

Erqos twierdzi, że opierając sterownik na układzie SoC ESP32 i koncentrując się na wydajnej, skalowalnej konstrukcji, osiągnął wyjątkowo niską cenę jak na kontroler klasy przemysłowej, dzięki czemu zaawansowana automatyka może być dostępna dla szerszego grona odbiorców.

Sprzedaż sterownika wartego 145 euro zostanie uruchomiona za pośrednictwem kampanii na Kickstarterze, której celem jest zebranie 25 000 euro.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
drivesncontrols
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (1)

  • Afagram

    2024-02-07 12:54

    Postęp to eliminowanie barier. Dawniej aby programować np. grupę sterowników S7 trzeba było wykupić oprogramowanie za ok. 2000EU lub stację roboczą za ok. 4000EU. Dodatkowo trzeba było przeszkolić się na kursach o koszcie od 1400EU dla serwisu do nawet 6000Eu dla zastosowań programowych. Ja popieram w pełni takie rozwiązania dające możliwości dla inżynierów na całym świecie. Amerykanie przełamali bariery dostępności jakieś dwa lata temu ze swoją grupą sterowników wprowadzając rozwiązania na bazie bibliotek o licencji gnu. Oby tak dalej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :