Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2006-11-22  |  Ostatnia aktualizacja: 2006-11-22
Elektronica 2006 – większa, lepsza i nowocześniejsza
Elektronica 2006 – większa, lepsza i nowocześniejsza
Elektronica 2006 – większa, lepsza i nowocześniejsza
W dniach od 14 do 17 listopada miały miejsce targi Electronica 2006 – największa na świecie impreza branżowa obejmująca segment systemów, komponentów i aplikacji elektronicznych. Organizatorzy targów mają powody do zadowolenia – podczas 4 dni trwania targów odnotowano wiele spektakularnych wyników.

W tym roku monachijskie targi elektroniki odwiedziło około 78 000 ludzi. Znacząco wzrosła liczba wystawców, zwłaszcza spoza Niemiec, zauważono także wzrost jakości prezentacji. Wśród wystawiających znalazło się 8 firm z Polski, w tym między innymi Relpol S.A., Tewa Electronics, Qwerty Sp. z o.o., Evatronix SA. Zarówno wystawcy jaki i odwiedzający wystawili tegorocznej Elektronice bardzo wysokie noty. Badania przeprowadzone przez ośrodek TNS Infratest wykazały, że 87% wystawców i aż 94% odwiedzających oceniło imprezę w przedziale “dobry do bardzo dobry”.

Jürgen Weyer będący przedstawicielem firmy Freescale powiedział, że podczas targów dało się odczuć pozytywny nastrój charakterystyczny dla obecnej sytuacji panującej na rynku. Weyer dodał, iż dla jego firmy Elektronica to przede wszystkim międzynarodowa platforma ułatwiająca tworzenie wysokiej jakości kontakty biznesowe.

Profesjonalna organizacja targów oraz pozytywna atmosfera rynku przyczyniły się do wzrostu liczby odwiedzających - w tym roku organizatorzy doliczyli się 78 000 odwiedzających, co stanowi 5-procentowy wzrost w porównaniu z poprzednia edycją.

Dodatkowo nadal zauważalny jest trend rosnącej liczby wystawców spoza Niemiec. Ralf Kuhlmann z firmy Rittal Electronic Systems stwierdził, że stoisko jego firmy odwiedziło około 20% więcej ludzi niż w 2004 roku, w tym wielu zagranicznych gości, zwłaszcza z krajów azjatyckich. W porównaniu do poprzednich targów, udział procentowy gości zza granicy wzrósł, osiągając wartość 45%. Najwięcej ludzi przyjechało ze Stanów Zjednoczonych, krajów Europy Wschodniej i Środkowej, Rosji, Izraela, Chin, Japonii, Indii oraz Brazylii.

Wzrost liczby odwiedzających odnotowała także na swoim stoisko firma AVX - R. Craig Hunter będący jej przedstawicielem zwrócił uwagę na dużą liczbę osób z rozwijających się rynków Europy Wschodniej i Środkowej.

Warto odnotować fakt, że Elektronika to targi odwiedzane głównie przez profesjonalistów z branży: 99,3% gości pochodziło z segmentu elektroniki, z czego większość to osoby zasiadające na ważnych stanowiskach, także tych które wiążą się z podejmowaniem strategicznych decyzji biznesowych firmy.

Lucio Bossi z firmy STMicroelectronics potwierdził, że jakość kontaktów zawieranych podczas tegorocznej imprezy była „wysokiego kalibru”. Dodał on, że wydarzenie takie jak Elektronika to doskonałe miejsce spotkań ludzi pracujących w tej samej branży, gdzie można nawiązać interesujące kontakty biznesowe.

Innym czynnikiem który przyczynił się do wzrostu liczby odwiedzających targi to skupienie się na konkretnych aplikacjach. Przedstawiciele rozwijających się sektorów, takich jak elektronika samochodowa, wbudowane systemy elektroniczne, elektronika bezprzewodowa i systemy mikro-nanoelektroniczne, mogli zaprezentować swoje rozwiązania na osobnych platformach.

Poświęcony im kongres, forum i wydzielona wystawa przyciągnęły wielu gości. Mark Britton z firmy Future Electronics docenił ten pomysł organizatorów, podkreślając, że cały przemysł elektroniczny wykazuje orientację na aplikacje.

Podczas Elektroniki 2006 miała miejsce debiut konferencja poświęcona elektronice samochodowej – wzięło w niej udział aż 230 delegatów. Zaprezentowali oni najnowsze osiągnięcia, innowacje oraz trendy. Joachim Kornmayer z firmy Robert Bosch GmbH powiedział, że pomysł poświęcenia całej hali produktom i prezentacjom z branży elektroniki samochodowej sprawdził się, ponieważ w tym miejscu skupiała się grupa docelowa potencjalnych klientów i kontrahentów.

Klaus Dittrich w imieniu organizatorów obiecał, że koncepcja wydzielenia segmentu elektroniki samochodowej będzie w przyszłych edycjach imprezy kontynuowana i rozszerzana.

Również sekcje wystawiennicze dla systemów wbudowanych i półprzewodników przyciągnęły wielu odwiedzających.

Targi Elektronika organizowane co 2 lata w New Munich Trade Fair Center, które jest miejscem międzynarodowych spotkań specjalistów z branży przemysłu elektronicznego. Jako największe na świecie targi tej branży, prezentują całe spektrum rozwiązań elektroniki oraz prezentacje najnowszych trendów i technologii – od komponentów, poprzez systemy, po aplikacje.

Elektronika 2006 to 2961 międzynarodowych wystawców prezentujących swoje oferty na 152 000 metrów kwadratowych powierzchni wystawowych. 60% stoisk należała do wystawców zagranicznych. Szczególne zainteresowanie targami od strony wystawowej dotyczyło takich krajów jak Chiny, USA, Wielka Brytania i Hong Kong.

Następna Elektronika odbędzie się w dniach 11 – 14 listopada 2008 roku na terenie New Munich Trade Fair Center.

(lz)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
global-electronics.net
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :