Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-01-13   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-01-13
ElliQ pomoże osobom w podeszłym wieku
ElliQ pomoże osobom w podeszłym wieku

Izraelska firma technologiczna Intuition Robotics postanowiła pomóc osobom w podeszłym wieku, tworząc oparty o sztuczną inteligencję system ElliQ. Został on zaprezentowany w minionym tygodniu na targach CES 2019.

Podobnie jak Alexa od Amazona, ElliQ składa się z trzech głównych części. Bazę stanowi jednostka wyposażona w mikrofon, głośnik oraz magnetyczną stację ładującą. Na system składa się także tablet z dwoma kamerami. Uzupełnieniem zaś jest robotyczna „głowa", która w oparciu o system syntetycznego rozpoznawania mowy symuluje sposób, w jaki rozmówca porusza nią podczas rozmowy. Posiada ona niezależną kamerę oraz LED-owy pierścień sygnalizacyjny.

Wykorzystując swój system sztucznej inteligencji oraz czujniki, ElliQ bezustannie mapuje pokój w oparciu o rozmowy jego użytkownika lub inną aktywność. Jeżeli ustali, że jest on bezczynny przez dłuższy czas, przystąpi do angażowania w różne czynności. ElliQ może zasugerować ćwiczenia fizyczne, opowie dowcipy lub ciekawostki, zaoferuje odtwarzanie muzyki lub porozmawia na wybrany temat. Może być również używany do planowania zadań i generowania przypomnień związanych, np. z zażywaniem lekarstw.

Załączony tablet można dodatkowo wykorzystać do komunikacji z rodziną i przyjaciółmi oraz do udostępniania zdjęć lub filmów. ElliQ poinformuje użytkowników o nadejściu wiadomości tekstowych, czytając je na głos i opisując zawartość załączonych obrazów. Następnie pozwoli użytkownikowi odpowiedzieć na nią komunikatem głosowym.

Na początku system będzie dostępny wyłącznie w USA. Jego cena ma wynieść 1499 dolarów, a usługa zakłada comiesięczną subskrypcję w zakresie cen od 35 do 50 dolarów.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
newatlas

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :