Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-01-03   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-01-03
Elmotec w rękach Schaefflera

Schaeffler nabył niemieckiego specjalistę od oprzyrządowania do produkcji silników elektrycznych, spółkę Elmotec Statomat. Chce w ten sposób stać się producentem silników elektrycznych na dużą skalę, zwłaszcza tych wykorzystywanych w aplikacjach motoryzacyjnych.

Elmotec jest największym na świecie dostawcą maszyn do produkcji stojanów i generatorów. Ma szczególne doświadczenie w technologii falowodowej, która zwiększa gęstość upakowania uzwojeń miedzianych, pozytywnie wpływając na wydajność maszyn.

W 2017 roku Elmotec wygenerował sprzedaż o wartości około 40 milionów euro, przy czym zatrudnia obecnie około 200 pracowników. Jego know-how obejmuje ponad 50 patentów dotyczących technologii nawijania silników elektrycznych. Schaeffler planuje połączyć doświadczenie Elmotec z własnymi technologiami i możliwościami przedsiębiorstwa Compact Dynamics, które przejął od Semikron w 2016 roku.

Według dyrektora generalnego Schaefflera, Klausa Rosenfelda, nabycie Elmotec pozwoli na bezproblemową i całościową industrializację konstrukcji silników elektrycznych w Schaefflerze.

Niemiecka firma ma zamiar rozpocząć masową produkcję silników elektrycznych w 2020 lub 2021 roku. Skoncentruje się na maszynach z magnesami trwałymi, ale swoje portfolio oprze także o silniki asynchroniczne. Maszyny elektryczne produkowane przez spółkę pokryją zakres mocy od 50 do 150 kW.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
drivesncontrols

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :