Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2008-06-02 | Ostatnia aktualizacja: 2008-06-02
EPSG oraz OSADL poinformowały o nawiązaniu bliskiej współpracy

EPSG oraz OSADL poinformowały o nawiązaniu bliskiej współpracy
Ruch ten wynika z faktu rozprzestrzeniania się rozwiązania POWERLINK wśród członków EPSG oraz rozważania przez tę organizację zaimplementowania tego systemu w przyszłych produktach. „Współpraca jest krokiem we właściwym kierunku, ku wspólnej, otwartej pracy nad POWERLINK, która przyniesie korzyści wszystkim użytkownikom,” – wyjaśnił Anton Meindl, CEO EPSG. „W odróżnieniu od innych organizacji związanych z Ethernetem czasu rzeczywistego, postrzegamy ‘open source’ jako model, który może zapewnić takiej technologii jak sieci Ethernet czasu rzeczywistego sukces. Otwarty znaczy niezależny. Użytkownicy mogą skupić się na istotnych dla nich procesach mając gwarancję tego, że będą w stanie zaimplementować niezbędne dla siebie ustawienia, czy rozszerzenia, w dowolnym czasie. Z tego też względu, otwarcie oznacza bezpieczeństwo.” – dodał.
Emie szacuje, że systemy ‘open source’ przejmą do 2010 roku 40 procent rynku systemów wbudowanych oraz sektora konstrukcji maszyn i zakładów. Obecnie ich udział jest na poziomie 15 do 20 procent. Obaj dyrektorzy zgadzają się co do faktu, iż obawy niektórych użytkowników dotyczące systemów ‘open source’ są całkowicie bezpodstawne, gdyż obecnie również one są chronione prawem. „Będziemy musieli popracować nad zwiększeniem świadomości w tej kwestii,” – powiedział Eikmeier. „Patrząc na Francję, czy Włochy, na przykład, argumenty, które są zwykle podnoszone przeciw systemom ‘open source’ są, jak zostało dowiedzione, zupełnie fałszywe.”
Ethernet Powerlink Standardization Group (EPSG) jest niezależną organizacją założoną przez wiodące firmy sektora napędów oraz automatyki w 2003 roku. Jej celem jest standaryzacja oraz dalszy rozwój systemu POWERLINK, który został zaprezentowany w 2001 roku przez B&R. Ten wysoce wydajny system komunikacji czasu rzeczywistego jest rozszerzeniem protokołu objętego standardem Ethernet IEEE 802.3, zaprojektowanym w celu zapewnienia transferu danych w czasie rzeczywistym na poziomie mikrosekund. EPSG współpracuje z wiodącymi organizacjami standaryzującymi wśród których są: CAN oraz IEC.
(lk)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- B&R

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Aktywna kontrola powodzi
Równina zalewowa rzeki Dunaj, rozciągająca się pomiędzy miastami Mauthausen i Grein, zawdzięcza swoją osławioną żyzność w dużej mierze częstym...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-
-