Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2009-10-07  |  Ostatnia aktualizacja: 2009-10-07
FLIR Systems i Sofradir opracują nową kamerę termowizyjną
FLIR Systems i Sofradir opracują nową kamerę termowizyjną
FLIR Systems i Sofradir opracują nową kamerę termowizyjną
Firmy FLIR Systems i Sofradir nawiązały współpracę przy opracowywaniu komponentów nowej, dwupasmowej kamery termowizyjnej. FLIR jest jednym ze światowych liderów w dziedzinie termowizji, kamer podczerwieni (IR) i systemów noktowizji, Sofradir natomiast zajmuje się budową zaawansowanych detektorów podczerwieni dla celów wojskowych, lotniczych i komercyjnych.

W ramach porozumienia, firmy stworzą dwupasmowe detektory trzeciej generacji i inne elementy kamer, które pozwolą na budowę nowoczesnych urządzeń o wysokich parametrach, do zastosowań militarnych i komercyjnych.

„FLIR Systems i Sofradir mają wspólny cel – dostarczać najnowsze technologie na światowy rynek sensoryki.” mówi Bill Sundermeier, prezydent działu Government Systems firmy FLIR. „Porozumienie utwierdza naszych klientów w pewności co do naszych wysokich możliwości technologicznych.”

„Jesteśmy zaszczyceni mogąc współpracować z firmą FLIR, która znana jest na całym świecie z jakości swoich produktów.” oświadczył Philippe Bensussan, dyrektor generalny Sofradir. „Wspólnie będziemy mogli zaoferować najlepszy produkt dwupasmowy na rynku.”

Porozumienie podpisane zostało w chwili, gdy detektory dwupasmowe zaczynają być szerzej dostępne po długim okresie badań prowadzonych w kilku krajach. Tego typu rozwiązania stosowane są nie tylko w wojskowości i wizyjnych systemach zabezpieczeń, ale także w kamerach termowizyjnych. Umożliwiają precyzyjny, bezstykowy pomiar temperatury z automatyczną kompensacją nieznanej emisyjności materiału badanego.

Dwupasmowe kamery termowizyjne będą pracować w zakresie fal średnich i długich, co pozwoli użytkownikom na przełączanie pasm w zależności od obserwowanego obiektu. Wykorzystanie fal długich jest optymalne w przypadku niższych temperatur, przydaje się szczególnie w warunkach, gdzie występuje kurz, pył i dym (jak np. pole walki). Pasmo fal średnich sprawdza się w wysokich temperaturach, przy wysokiej wilgotności. Dodatkowo, kamery będą mogły łączyć obrazy zarejestrowane przy użyciu obu pasm.

(bj)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
FLIR, Laserfocusworld
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :