Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2009-08-19   |  Ostatnia aktualizacja: 2009-08-19
GE i FANUC rozwiązują spółkę joint-venture GE Fanuc Automation
GE i FANUC rozwiązują spółkę joint-venture GE Fanuc Automation
GE i FANUC rozwiązują spółkę joint-venture GE Fanuc Automation
17 sierpnia 2009 firmy GE i FANUC zdecydowały się na rozwiązanie spółki joint venture GE Fanuc Automation Corporation. Porozumienie pozwoli firmom skupić inwestycje na rozwoju dotychczasowych osiągnięć i podążać za ich pierwotnie obranym przeznaczeniem. Fanuc skupi się na technikach CNC; GE – będzie kontynuować globalne inwestycje w automatyzację przemysłu, systemy sterowania procesów, rozwiązania software’owe i komputery przemysłowe. Operacja rozdzielenia spółki ma się zakończyć przed końcem tego roku, po ustaleniu satysfakcjonujących obie strony warunków.

Założona przez GE i Fanuc w 1986 roku spółka joint venture GE Fanuc Automation Corporation stała się jednym z liderów rynku, dostarczając zaawansowane technologie dla różnych gałęzi przemysłu na całym świecie, w tym branży energetycznej, wodnej, dóbr konsumpcyjnych, obronnej i telekomunikacyjnej. Partnerstwo zaowocowało powstaniem rozwiązań i usług sprzętowych i programowych, systemów automatyki i komputerów przemysłowych, a także urządzeń CNC z najwyższej półki.

Honorowy prezes firmy FANUC, dr Seiuemon Inaba mówi: „Nasza spółka osiągnęła wielki sukces jeśli chodzi o przyjęty cel, którym była współpraca nad globalnym rozwojem ekonomicznym i technicznym branż PLC i CNC. W międzyczasie rynki i możliwości uległy dramatycznym zmianom, więc obie firmy weszły na pokrewne sobie segmenty rynku. Wobec dzisiejszych realiów to ważne, abyśmy podążali dalej za poczynionymi już krokami – i o ile razem osiągnęliśmy wiele, to w interesie obu firm leży skupienie się na rozwoju w kierunkach charakterystycznych dla każdej z nich – dzięki temu odniesiemy większe korzyści.”

Dyrektor generalna GE Fanuc Intelligent Platforms, Maryrose Sylvester: „GE nie mogło pozyskać lepszych partnerów niż dr Inaba i FANUC i jest dumne ze wspólnych osiągnięć – zarówno ze zdobytej wiedzy i doświadczenia w przemyśle, jak i rozwoju gamy oferowanych rozwiązań. Dla GE, dokonana właśnie zmiana oznacza dalsze służenie naszym klientom, z jeszcze większym skupieniem na nich, a jednocześnie kontynuację inwestycji w platformy o szczególnym potencjale, jak systemy kontroli procesów, oprogramowanie dla automatyki i techniki komputerów przemysłowych – jako że kontynuujemy rozszerzanie wiedzy i doświadczenia wokół segmentów pionowej infrastruktury GE.”

Stefan Życzkowski prezes firmy ASTOR Sp. z o.o.- dystrybutora systemów sterowania GE Fanuc Intelligent Platforms w Polsce: "Do spółki joint-venture GE Fanuc, General Electric od początku wnosiło wiedzę ekspercką w zakresie systemów sterowania i oprogramowania dla automatyki, a firma FANUC wiedzę w zakresie systemów sterowania numerycznego CNC. Nowa sytuacja dla rynku automatyki oznacza wręcz wzmocnienie działań GE w zakresie systemów automatyki już pod marką GE Intelligent Platforms, należącą do znanego i powszechnie podziwianego koncernu GE. Nowa sytuacja firmy GE Intelligent Platforms nie ma wpływu na zakres i sposób dystrybuowania produktów automatyki firmy ASTOR, autoryzowanego dystrybutora GE Intelligent Platforms."

W ramach przyjętego porozumienia:
• GE zatrzymuje część spółki związaną z oprogramowaniem, usługami, systemami wbudowanymi i systemami sterowania. Firma przyjmie nazwę GE Intelligent Platforms i będzie kierowana przez M. Sylvester.
• FANUC przejmie część odpowiedzialną za branżę CNC.

„Naszym priorytetem jest gładkie przejście przez zmiany i zapewnienie ciągłości dla naszych klientów, partnerów i pracowników.” dodaje Sylvester.


GE (General Electric) to rozbudowana światowa kompania zajmująca się infrastrukturą, finansami i mediami, powstała w celu zaspokajania potrzeb współczesnego społeczeństwa. Zatrudnia 300 000 osób w ponad 100 krajach świata, w branżach od energetyki, poprzez wodę, transport i zdrowie, po dostęp do pieniędzy i informacji.

FANUC Ltd. z siedzibą u stóp góry Fuji w Japonii oferuje najszerszą na świecie gamę rozwiązań dla automatyzacji przemysłu i robotyki. Od chwili powstania w 1956 roku, FANUC przyczynił się do rozwoju przemysłu jako pionier w technikach CNC. Technologie firmy FANUC wzięły czynny udział w światowej rewolucji systemów produkcyjnych, którą rozpoczęła automatyzacja pojedynczych maszyn, a jej efektem są dzisiejsze w pełni automatyczne linie.

(bj)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
GE, źródła własne

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :