Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2024-07-02  |  Ostatnia aktualizacja: 2024-07-02
igus wspiera MŚP

Niemiecka firma igus ogłosiła niedrogą platformę robotów mobilnych, która mogłaby umożliwić producentom z sektora MŚP niedrogie wdrażanie tej technologii. ReBeL on Wheels kosztują nawet 4970 euro - zaledwie 20% ceny referencyjnych konstrukcji.

Wysokie ceny oznaczają, że pojazdy AGV i AMR są często niedostępne dla małych i średnich przedsiębiorstw. Firma igus ma nadzieję to zmienić dzięki swoim niedrogim konstrukcjom, które zawierają wiele elementów z tworzyw sztucznych opracowanych i wyprodukowanych, aby pomóc obniżyć koszty.

Według igus firma planuje sprzedawać różne wersje konstrukcji, przy czym wersja podstawowa waży 8,2 kg, co czyni ją najlżejszym robotem serwisowym z funkcjami cobota w swojej klasie. Ma udźwig 2 kg i zasięg 664 mm.

Rodzina obejmuje również pojazd AGV kosztujący 17999 euro, który może przewozić ładunki o masie do 30 kg. Oferuje opcję prostego pozycjonowania od punktu A do B przy użyciu opracowanej przez igus technologii czujników 3D.

igus wprowadza również na rynek wersję swojego robota mobilnego o wartości 14699 euro dla sektora edukacyjnego. ReBeL EduMove, który posiada ramię robota i chwytak, wykorzystuje oprogramowanie typu open source i ma działać jako autonomiczna platforma edukacyjna. Cechuje go budowa modułowa i można ją poszerzyć o dodatkowe funkcje, takie jak LiDAR, kamery czy algorytmy Slam.

Innym wariantem jest robot usługowy o nazwie ReBeL Butler. Jest przeznaczony do prostych, ale czasochłonnych usług odbioru i dowozu, na przykład do zastosowania w branży hotelarskiej i gastronomicznej. W ofercie znajduje się również niedrogi chwytak o dużym skoku, który zapewnia wysoki stopień elastyczności podczas pracy z różnymi geometriami.

Firma igus koncentruje się na globalnym rynku pojazdów AGV i AMR, który jest obecnie wart około 20,3 miliarda dolarów i oczekuje się, że do 2028 roku niemal się podwoi. Od czterech lat ekspert ds. tworzyw sztucznych testuje pojazdy tego typu we własnym zakresie.

(rr)

 

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
drivesncontrols
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także