
Efektywne zarządzanie zasobami firmy to ważny element, który wpływa na sprawny przebieg procesów operacyjnych i efektywność kosztową firm, ale także komfort pracy. Technologię RFID można stosować do inwentaryzacji różnego typu środków trwałych, m.in.: mebli, sprzętu elektronicznego, narzędzi czy tekstyliów, jak odzież robocza lub ręczniki.
Wdrożenie systemu RFID wpiera gospodarkę narzędziową
Kontrola stanu i przepływu sprzętu w firmach produkcyjnych, montażowych, serwisach czy warsztatach stanowi duże wyzwanie. Od sprawności i dostępności wyposażenia przy stanowiskach pracy zależy płynność procesów operacyjnych, a także poziom wydatków z nimi związanych. Rozwiązanie zaprojektowane przez zespół ISS RFID – ISS Tool Manager bazujące na technologii RFID, integruje monitorowanie i inwentaryzację środków trwałych.
Polega na trwałym oznaczeniu elementów wyposażenia tagami RFID, a dzięki autorskiemu oprogramowaniu oraz infrastrukturze RFID (anteny, czytniki, sygnalizatory, drukarki RFID), która skanuje i odczytuje informacje ze znaczników, umożliwia sprawne zarządzanie narzędziami w przestrzeni produkcyjnej i montażowej.
Dzięki oznaczeniu tagami RFID, sprzęt można lokalizować i inwentaryzować wraz z historią użytkowania, przypisać do pracowników oraz stanowisk, pomieszczeń i obszarów roboczych oraz zweryfikować jego kompletność. Poza tym oprogramowanie ISS RFID umożliwia kontrolę kalibracji, przedawnień, dat ważności wyposażenia z możliwością ustawienia powiadomień i alertów. Co ważne, know-how zespołu pozwala na wdrożenie szybkiej integracji, która powiąże nowoczesny system RFID z istniejącym systemem klienta.
Sprawna inwentaryzacja biurowego mienia dzięki RFID
Troska o środki trwałe w przestrzeniach biurowych to również ważny element sprawnego zarządzania przedsiębiorstwem. Zabezpieczenie tagami RFID elementów wyposażenia biur, tj. meble, notebooki, drukarki, telefony oraz wdrożenie systemu ISS Inwentaryzacja pozwalaskrócić czas inwentaryzacji, zweryfikować obecność środków trwałych i zautomatyzować tworzenie raportów, gdyż system zawiera informacje, jakie produkty powinny się w nim znajdować. Pracownik wykonuje proces skanowania RFID, a tym samym inwentaryzację względem lokalizacji, natomiast oprogramowanie sprawdza zgodność odczytanych produktów ze stanem, który powinien się tam znaleźć i zwraca odpowiednie informacje w formie listy produktów znalezionych i nieznalezionych. Co ważne, odczytuje ponad 100 oznaczonych tagami RFID obiektów w pomieszczeniu w ciągu tylko jednej 1 sekundy.
Dzięki zastosowaniu systemów RFID można efektywnie zarządzać środkami trwałymi w firmach. Dlatego, jeśli planem managerów jest efektywne zarządzanie sprzętem, zwiększenie jego dostępności i zminimalizowanie przestojów, ale także optymalizacja procesów biznesowych i wyeliminowanie punktów krytycznych, to technologia RFID sprawdzi się bardzo dobrze. Dodatkowo ułatwi ona kontrolę terminowych przeglądów technicznych i certyfikacji sprzętu firmowego, sprzyjając redukcji wydatków i sprawnemu planowaniu zakupów nowego sprzętu. Poza tym troska o mienie firmowe zwiększa bezpieczeństwo i komfort pracowników przy stanowiskach pracy.
Kategoria komunikatu:
Inne
- Źródło:
- issrfid.com

Czytaj także
-
Tagi, anteny, czytniki – czyli jak krok po kroku działa technologia RFID
RFID to forma komunikacji bezprzewodowej. Technologia wykorzystuje fale radiowe do przesyłania danych, przy czym wielu ludzi nie zdaje sobie...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-