Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2020-03-23   |  Ostatnia aktualizacja: 2020-03-23
Jakie maszyny do czyszczenia posadzek przemysłowych?
Jakie maszyny do czyszczenia posadzek przemysłowych?

Standardy czystości na obiektach przemysłowych podlegają o wiele bardziej rygorystycznym regulacjom, niż ma to miejsce w przypadku małych, lokalnych punktów usługowych czy produkcyjnych. Ich przestrzeganie jest niezwykle ważne – zależy od niego bezpieczeństwo pracowników obiektów, konsumentów, a nawet samego procesu produkcyjnego. Dlatego też istotne jest, by do sprzątania obiektów przemysłowych zaangażować sprzęt, który w pełni podoła temu zadaniu.

 

Zamiatarki przemysłowe – przygotowanie powierzchni do czyszczenia

Ręczne zamiatanie dużych hal fabrycznych czy magazynowych to niezwykle pracochłonna czynność o niskiej skuteczności, rodząca w dodatku konieczność zatrudnienia zewnętrznej firmy sprzątającej. Praktyki takie zarzucono w większości zakładów wraz z pojawieniem się na rynku automatycznych zamiatarek – prowadzonych, samojezdnych lub obsługiwanych ręcznie.

Źródło: https://multi-matic.pl/maszynowe-czyszczenie-posadzek-przemyslowych-w-magazynach-halach/

Tego typu maszyny do czyszczenia posadzek przemysłowych pozwalają na sprawne usunięcie z powierzchni płaskich obiektu wszelkiego rodzaju plam, brudu i kurzu, pozostałości produkcji, jak również niewidocznych gołym okiem drobinek piasku, gruzu lub szkła. Precyzyjne zamiatarki pozwalają w pierwszym rzędzie na dokładne przygotowanie całości podłogi obiektu do mycia i osuszania, ale ich użytkowanie przyczynia się także do znacznego wydłużenia żywotności posiadanej posadzki. Inwestycja w profesjonalną zamiatarkę zwróci się zarówno w przypadku typowych podłóg betonowych, jak i nowoczesnych posadzek żywicznych, którym szkodzą

 

Maszyny myjące – sposób na skuteczne sprzątanie obiektów

Kolejnym krokiem, który należy wykonać w celu dokładnego wyczyszczenia podłogi magazynu, hali produkcyjnej stacji załadunkowej, będzie naturalnie mycie, suszenia i odpowiednia dezynfekcja powierzchni. Stosowane do tego najczęściej maszyny do czyszczenia posadzek przemysłowych noszą nazwę automatów szorująco-zbierających (https://doporzadku.pl/k/maszyny-czyszczace/). Wyposażone są one w osobne zbiorniki na wodę brudną i czystą, zbiornik na detergenty oraz środki dezynfekcyjne, a także intuicyjny panel obsługi, który pozwala korzystać z maszyny pracownikom nawet po podstawowym przeszkoleniu.

viper-as710r-podczas-czyszczenia-fabryki.jpg

 

Specjalistyczne szczotki automatów można ustawić za jego pomocą tak, by wykonywały dogłębne czyszczenie posadzki. Ma to znaczenie zwłaszcza w przypadku podłóg wykonanych z wysoce porowatych materiałów, jak choćby beton, oraz na obiektach specjalnego przeznaczenia (szpitale, produkcja żywności), gdzie czystość i sterylność stanowią podstawową gwarancję bezpieczeństwa. Następnie kierujący maszyną może dokonać dodatkowego, delikatniejszego mycia posadzki, a w końcowej fazie – jej osuszania.

 

Maszyny do czyszczenia posadzek przemysłowych – jak wybrać?

Zakup automatu szorująco-zbierającego lub profesjonalnej zamiatarki to stosunkowo duży wydatek, dlatego warto przed jego dokonaniem postawić na rozeznanie rynku, aby móc wybrać sprawdzoną, niezawodną maszynę. Z pewnością nie należy kierować się tu pragnieniem oszczędności – sprzęt nieznanego producenta może w krótkim czasie ulec awarii. Wtedy mamy szansę przekonać się, że jego serwisowanie będzie w rzeczywistości kosztowało więcej, niż wysokiej klasy maszyna, od lat służąca wiodącym zakładom produkcyjnym do utrzymania podłóg w czystości.

Wśród maszyn renomowanych producentów bez problemu znajdziemy również mniejsze i tańsze modele, które z pewnością wystarczą dla niewielkich obiektów. Istotne jest przy tym także, by zwracać uwagę również na łatwość obsługi danego automatu, zwłaszcza, jeśli plany dodatkowych szkoleń dla pracowników nie mieszczą się w firmowym budżecie. Zadaniem automatów czyszczącym jest w końcu przede wszystkich ułatwienie i skrócenie pracy, jaką w porządek na obiekcie będą musieli włożyć ludzie.

https://czyszczacamaszyna.pl/k/automaty-czyszczace/

 

Kategoria komunikatu:

Porady i ciekawostki branżowe

Źródło:
czyszczacamaszyna.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.