Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Faulhaber robotic
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-10-20  |  Ostatnia aktualizacja: 2019-10-20
Jaskrawy przykład rozwoju czujników medycznych
fot. pixabay
fot. pixabay

Gdy ktoś cierpi na jaskrę, istnieje niebezpieczeństwo, że ciśnienie spowodowane przez nagromadzenie płynu w oku uszkodzi nerw wzrokowy, powodując u niego nieodwracalną ślepotę. Z pomocą przychodzi implant Injectsense, który został zaprojektowany, aby móc w sposób ciągły monitorować poziom ciśnienia wewnątrzgałkowego pacjenta.

Zwykle u pacjentów z jaskrą regularnie przeprowadza się kontrole ciśnienia w gabinecie okulistycznym. Niestety mają one miejsce tylko kilka razy w roku, a więc wszelkie wahania występujące między tymi wizytami pozostają nigdy niezauważone.

Niewielki czujnik wstrzykiwany jest do środkowej warstwy oka. Cała procedura jest bezpieczna i zajmuje zaledwie pięć minut. W obecnej formie implant jest tymczasowo zasilany sygnałem radiowym z podręcznego czytnika, umożliwiając przesyłanie danych na żądanie. Docelowo jednak będzie zasilany przez zintegrowaną mikrobaterię, która będzie ładowana bezprzewodowo, np. za pomocą smartfona.

- Planujemy przeprowadzić nasze pierwsze badania na ludziach na początku 2021 roku - powiedział dyrektor generalny Injectsense, Ariel Cao - Nasza ścieżka regulacyjna umożliwiłaby wprowadzenie urządzenia na rynek początkowo w Europie, a sześć miesięcy do roku później w Stanach Zjednoczonych.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
newatlas
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także