Faulhaber robotic
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-03-22  |  Ostatnia aktualizacja: 2019-03-22
Kolejny sukces polskich studentów

Studenci koła naukowego EUROAVIA Rzeszów zrzeszonego przy Politechnice Rzeszowskiej zdobyli złoty medal na zawodach SAE Aero Design East 2019 rozegranych niedawno w Stanach Zjednoczonych.

Tegoroczne wydarzenie przyciągnęło rekordową liczbę zespołów. W szranki stanęło aż 85 drużyn z całego świata, których zadaniem był projekt, optymalizacja i budowa samolotu udźwigowego. Polscy uczniowie odnieśli sukces w kategorii micro, startując również w ramach klasyfikacji regular.

Rzeszowską konstrukcję docenili inżynierowie Lockheed Martin. Warto zaznaczyć, że zespół tworzyło stosunkowo mało członków, bo tylko sześcioro, a wśród nich znalazło się aż czworo debiutujących w tego typu rywalizacji.

Zawody Fort Worth były również szczęśliwe dla zespołów z Politechniki Poznańskiej oraz Politechniki Wrocławskiej. Pierwszy z nich zajął pierwsze miejsce w konkurencji prezentacji technicznych w jednej z kategorii. Wrocławianie wywalczyli natomiast aż pięć medali. Na początku kwietnia zawody przeniosą się na zachód USA. Polscy studenci mają nadzieję na równie dobre występy.