Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2011-02-28  |  Ostatnia aktualizacja: 2011-02-28
Koniec kryzysu i globalizacja oznaczają tłuste lata dla automatyki
Koniec kryzysu i globalizacja oznaczają tłuste lata dla automatyki
Koniec kryzysu i globalizacja oznaczają tłuste lata dla automatyki
Rynek systemów automatyki w sektorach dyskretnych w 2009 roku po prostu implodował. Na szczęście, w drugiej połowie 2009 roku kryzys ekonomiczny dobiegł końca i zarówno w krajach rozwiniętych, jak i rozwijających się pojawiły się oznaki umiarkowanego odbudowywania się. W krajach rozwijających się znów umocnił się popyt wewnętrzny. Przyczyna takiego stanu rzeczy była bez wątpliwości polityka stymulowania gospodarki. W konsekwencji, globalny rynek systemów automatyki w sektorach dyskretnych doświadczać przez najbliższe pięć lat będzie umiarkowanego wzrostu, czytamy w najnowszym raporcie ‘Automation Expenditures for Discrete Industries Worldwide Outlook’, przygotowanym przez analityków z ARC Advisory Group.

Gdy udało się przywrócić stabilność globalnym finansom, rynek systemów automatyki w sektorach dyskretnych zaczął dzięki ogromnym inwestycjom w produkcję oraz infrastrukturę na całym świecie rosnąć. Przemysł zrozumiał, że kluczem do przetrwania na światowym rynku jest automatyka.

„Podczas gdy inwestycje w automatykę przemysłową podczas globalnej recesji spowolniły, efekt ten okazał się być jedynie przejściowy, gdyż wciąż obecne są silne czynniki, które napędzać będą popularność automatyki.” – stwierdził Himanshu Shah, starszy analityk ARC, główny autor raportu.

Jeszcze do niedawna, światowa klasa średnia zamieszkiwała Europę Zachodnią, Amerykę Północną oraz Japonię. Teraz rozrosła się ona również w krajach rozwijających się na całym świecie. Gwałtownie rozwijająca się klasa średnia w Azji, Europie Wschodniej i Ameryce Łacińskiej wytwarza ogromny popyt. Sytuacja taka stwarza niesamowitą okazję dla sektorów, które kierują swoje produkty i usługi właśnie do bogacących się nowych grup konsumenckich. Ta nowa klasa średnia kupuje produkty ze wszystkich segmentów, a co ważniejsze, produkty te są specjalnie pod jej gusta tworzone. Spodziewany jest wzrost konsumpcji w obszarach od elektroniki użytkowej, przez samochody, po artykuły spożywcze. W rezultacie, wiele branż będzie się rozwijać, co z kolei wytworzy ogromny popyt na automatykę.

Popyt na takie dobra, jak samochody już jest większy, co skutkuje otwieraniem nowych zakładów oraz rozbudowywaniem istniejących. Producenci samochodów, którzy stawiają swoje zakłady w Azji, muszą zapewniać te same standardy produkcji, jakości i ilości, co w krajach rozwiniętych. To z kolei napędzi popyt na zaawansowane rozwiązania automatyki.

Rynek ten domaga się programowalnych kontrolerów PAC, rozwiązań HMI oraz innych funkcjonalności na jednej platformie. PAC oferuje jedno narzędzie programistyczne i inżynierskie, a także jednej język programowania i jedną bazę danych dla całego systemu.

(lk)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
ARC
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także