Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2010-11-29  |  Ostatnia aktualizacja: 2010-11-29
Konkurs ASTOR na Najlepszą Pracę Dyplomową rozstrzygnięty
Konkurs ASTOR na Najlepszą Pracę Dyplomową rozstrzygnięty
Konkurs ASTOR na Najlepszą Pracę Dyplomową rozstrzygnięty
XII edycja konkursu skierowanego do studentów kierunków technicznych zakończona.

26 listopada w hotelu Park Inn w Krakowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele uczelni wyższych - promotorzy nagrodzonych prac, przedstawiciele firmy ASTOR – organizatora konkursu oraz oczywiście sami Laureaci.

Prawie 10 tys. złotych trafiło do zwycięzców konkursu ASTOR na Najlepszą Pracę Dyplomową, jednak co jest cenniejsze, udział w konkursie otwiera możliwości rozpoczęcia ciekawej pracy zawodowej, zgodnej z wykształceniem i zainteresowaniami. Dodajmy, że wśród laureatów poprzednich edycji są również obecni pracownicy ASTORa.

„Co roku otrzymujemy prace, które prezentują wysoki poziom merytoryczny, obejmują oryginalne rozwiązania i, co istotne, mają praktyczne zastosowanie, a niejednokrotnie są wdrażane w przemyśle. Cieszy nas złożoność opisywanych systemów i częste zastosowanie w pracach zaawansowanych technologii, jak na przykład roboty przemysłowe - zwieńczenie wszystkich dziedzin automatyki przemysłowej.” - podsumowuje Wojciech Pawełczyk – Juror Konkursu ASTOR na Najlepszą Pracę Dyplomową.

W dotychczasowych edycjach do Konkursu zgłoszono ponad 100 prac z różnych ośrodków akademickich w Polsce, a wśród laureatów są absolwenci m.in. Politechniki Krakowskiej, Politechniki Poznańskiej, Politechniki Łódzkiej, Politechniki Częstochowskiej i Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego, Uniwersytetu Opolskiego oraz Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

W tegorocznej edycji najlepsza okazała się praca z Politechniki Poznańskiej, laureatami kolejnych miejsc są absolwenci krakowskich uczelni.

Stefan Życzkowski, Prezes ASTORa, zapowiadając laureata I miejsca nawiązał do tematyki Jego pracy „Konstrukcja i sterowanie napędu o zmiennej sztywności”, podkreślając, że „proste rzeczy są najbardziej ciekawe”. Jurorzy zwrócili uwagę na ogromne zaangażowanie uczestników, bardzo wysoki poziom i kompleksowość prac. Ciekawostką jest fakt, że zwycięzca głównej nagrody - Krzysztof Kuczkowski, odebrał nagrodę z rąk prezesa ASTORa, już jako pracownik firmy ASTOR. Jak skomentował to prezes firmy „ (...) raz na 4 edycje zwycięzca staje się pracownikiem ASTORa.”


Pierwsze miejsce:
Krzysztof Kuczkowski z Politechniki Poznańskiej (Wydział Informatyki, Katedra Sterowania i Inżynierii Systemów) za pracę: " Konstrukcja i sterowanie napędu o zmiennej sztywności”, napisaną pod kierunkiem dr inż. Piotra Sauera

Drugie miejsce:
Norbert Śledź z Akademii Górniczo-Hutniczej ( Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki, Katedra Automatyki) za pracę pod tytułem: "Problemy projektowania, realizacji i wdrożenia systemu SCADA dla wielkoseryjnej linii produkcyjnej", napisaną pod kierunkiem dr hab. inż. Krzysztofa Oprzędkiewicza

Trzecie miejsce:
Paweł Gut z Politechniki Krakowskiej (Wydział Mechaniczny/Instytut Technologii Maszyn i Automatyzacji Produkcji) za pracę pod tytułem: "Projekt automatyzacji i wizualizacji instalacji odciągów miejscowych w procesach pirometalurgicznych", napisaną pod kierunkiem dr inż. Antoniego Szymczaka

Wyróżnienie:
Łukasz Miodoński z Akademii Techniczno- Humanistycznej w Bielsku-Białej (Wydział Budowy Maszyn i Informatyki) za pracę pod tytułem: "Układ likwidacji składowej wahań ładunku w czasie rzeczywistym regulator Fuzzy Logic", napisaną pod kierunkiem dr inż. Marcina Sidziny

Tematyka prac zgłaszanych do konkursu może być związana m.in. z systemami sterowania linią produkcyjną, monitoringiem i wizualizacją procesów przemysłowych, automatyzacją procesów produkcyjnych lub stanowiskami zrobotyzowanymi. Studenci, przygotowujący swoje prace, mogą liczyć na wsparcie i konsultacje merytoryczne ze strony specjalistów z firmy ASTOR.

Jury konkursu ocenia: innowacyjność, poziom technicznego wykonania pracy, możliwość wdrożenia rozwiązania w praktyce, złożoność opisywanego zagadnienia, ilość produktów z oferty ASTOR wykorzystanych w pracy, poziom integracji poszczególnych elementów systemu oraz stopień wykorzystania zaawansowanych funkcji produktów.

Regulamin konkursu oraz szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej firmy ASTOR: www.konkurs.astor.com.pl

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
Astor
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także