Powrót do listy wiadomości Dodano: 2015-10-14  |  Ostatnia aktualizacja: 2015-10-14
Lądowy dron dostawczy
Lądowy dron dostawczy
Lądowy dron dostawczy

Pewien izraelski projektant, Kobi Shikar wpadł na pomysł, aby wreszcie sprowadzić drony na ziemię. W opozycji do lansowanego przez Amazon projektu latającego drona dostawczego zaproponował podobne urządzenie, które poruszałoby się po ulicy, stanowiąc idealny kompromis pomiędzy szybkim dostarczeniem paczki, a ryzykiem związanym z jej przenoszeniem nad skupiskami ludzi.

Transwheel nawigowany byłby przez system GPS, natomiast ładunek mocowany do górnej platformy urządzenia za pomocą automatycznych ramion. Shikar do identyfikacji adresata przesyłki chce zaprząc system rozpoznawania twarzy.

Równowaga Transwheela będzie z kolei utrzymywana dzięki wykorzystaniu zasady wahadła odwróconego oraz układu żyroskopów i akcelerometrów. Projektant przewiduje możliwość łączenia drona w grupy, które mogłyby przewozić kolektywnie duże i ciężkie paczki.

Izraelski wynalazca jest jeszcze w trakcie zbiórki funduszy na budowę prototypu swojego urządzenia, jednak popularność koncepcji wśród internautów daje nadzieję na jej powodzenie.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
kopalniawiedzy
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także