Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2006-03-17  |  Ostatnia aktualizacja: 2006-03-17
Licencja na optyczne czujniki wodoru przyznana
Licencja na optyczne czujniki wodoru przyznana
Licencja na optyczne czujniki wodoru przyznana
Amerykańskie państwowe laboratoria National Renewable Energy Laboratory (NREL) przyznały licencję firmie Nuclear Filter Technology (NucFil) na wytwarzanie optycznych czujników wodoru. Licencja pozwoli naukowcom i inżynierom NucFil współpracować z NREL nad udoskonalaniem czujników wodoru budowanych na bazie włókien optycznych. Następstwem tego będzie ich produkcja i wdrożenie do systemów bezpieczeństwa wykorzystywanych w wielu branżach, wszędzie tam gdzie wykorzystuje się wodór.

Wodór jest substancją bardzo aktywną chemicznie. Wystarczy jego pięcioprocentowa obecność w powietrzu i niewielka iskra, aby spowodować zapłon. Wczesne wykrycie obecności wodoru w otoczeniu jest istotą bezpiecznego obchodzenia się z tym gazem.

Gib Marguth – przedstawiciel NREL powiedział, że jest bardzo usatysfakcjonowany, że NucFil dostało licencję. Wierzy on, że dzięki tej firmie uda się skomercjalizować technologię czujników wodoru w szybkim czasie. Jest przekonany, że NucFil jest odpowiednią firmą do przejęcia tej nowoczesnej technologii. Wskazują na to jej dotychczasowe osiągnięcia i silna pozycja na rynku.
Z kolei przedstawiciel NucFil - Gil Brassell powiedział, że współpraca naukowa i partnerstwo z NREL przyniosą same korzyści dla obydwu stron.

W ciągu najbliższego roku badacze skupią się na rozwoju procesów produkcyjnych i integrację urządzeń. Głównym celem będzie wdrożenie czujników do samochodów napędzanych wodorem. Czujniki wodoru na bazie włókien optycznych są bezpieczne i bardzo małe. W sytuacji wykrycia wodoru w otoczeniu, zmieniają barwę.

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
Phys Org
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także