Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Faulhaber robotic
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2022-01-12  |  Ostatnia aktualizacja: 2022-01-12
Metrologiczny przełom od Ondosense
fot. pixabay
fot. pixabay

Niemiecki startup Ondosense wprowadził na rynek czujnik radarowy do pomiaru odległości, który według jego doniesień jest najdokładniejszy i najszybszy na rynku, posiadając przy tym najszerszy zakres pomiarowy i najmniejszą strefą martwą.

Czujnik wierzchołkowy OndoSense zapewnia dokładność do 1µm, zakres wykrywania 0,1-50m i wysokie częstotliwości robocze na poziomie 300Hz. Soczewka posiada kąt rozwarcia wynoszący zaledwie 4 stopnie, co zapewnia wiarygodne pomiary przy użyciu niewielkiej plamki pomiarowej.

Ondosense twierdzi, że urządzenie będzie mierzyć niezawodnie nawet w trudnych warunkach przemysłowych lub oświetleniowych. Dzięki pyło- i wodoszczelnej obudowie oraz wytrzymałej soczewce z PTFE radar może być używany w ciężkim środowisku. Wytrzymała obudowa może być chłodzona wodą, a ewentualny dopływ sprężonego powietrza chroni przed wysoką temperaturą i brudem.

Potencjalne zastosowania obejmują pomiary odległości i wymiarów, kontrolę obecności detali, detekcję przedmiotów ukrytych za opakowaniami lub plastikowymi arkuszami, wykrywanie przeszkód w celu uniknięcia kolizji oraz wielowymiarowe precyzyjne pozycjonowanie maszyn.

Mówi się, że wąski kąt wykrywania odróżnia czujnik od konkurencyjnych produktów. - Wielu dostawców czujników radarowych próbuje zawęzić kąt rozwarcia po stronie oprogramowania - wyjaśnił współzałożyciel i dyrektor ds. technologii OndoSense, dr Axel Hülsmann - Nasz spersonalizowany obiektyw spełnia pragnienie wielu klientów dotyczące skoncentrowanych pomiarów oraz maksymalnej precyzji i częstotliwości odczytu danych. W razie potrzeby dostępny jest również wariant czujnika o bardzo szerokim kącie, na przykład do zastosowań związanych z unikaniem kolizji.

Oprogramowanie konfiguracyjne oparte na przeglądarce ułatwia uruchomienie czujników i może służyć do wizualizacji odbić sygnału radarowego. Inteligentne algorytmy pozwalają użytkownikom wybierać pożądane obiekty docelowe i ukrywać inne. Dane można sortować według siły sygnału lub odległości, a dodatkowo możliwe jest zdefiniowanie progów dynamicznych lub liniowych. Wbudowane interfejsy do transmisji danych do sterowników maszyn obejmują IO-Link, RS-485, wyjścia 4–20 mA i trzy cyfrowe wyjścia PNP/NPN.

OndoSense z siedzibą we Fryburgu został założony w 2018 roku przez dwóch ekspertów ds. radarów z Instytutu Fraunhofera Stosowanej Fizyki Ciała Stałego IAF.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
drivesncontrols
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :