Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-05-12   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-05-12
Mitsubishi Electric stawia na Realtime Robotics
fot. pixabay
fot. pixabay

Japońskie przedsiębiorstwo Mitsubishi Electric ogłosiło, że ​​zakupiło udziały w Realtime Robotics, amerykańskim startupie technologicznym, który opracowuje i komercjalizuje technologie planowania ruchu.

Finansowanie przez Mitsubishi Electric może pozwolić na przyspieszenie rozwoju systemów robotów przemysłowych oferujących zwiększone bezpieczeństwo i wydajność. Planowanie ruchu to proces określania zoptymalizowanej ścieżki, którą robot powinien pokonać, aby osiągnąć cel bez kolizji z żadną przeszkodą. Rozwiązanie tego problemu zaproponowane przez Realtime Robotics pozwala wykonać niezbędne obliczenia w czasie rzeczywistym.

Dzięki inwestycjom i współpracy ze startupem Mitsubishi Electric zamierza zintegrować swoje systemy robotów przemysłowych MELFA z zaawansowanymi technologiami planowania ruchu. Będą mogły wykonywać w sposób autonomiczny zadania typu pick-and-place, unikając przy tym kolizji z pracownikami i przeszkodami w niestrukturalnych środowiskach pracy.

Mitsubishi Electric planuje uruchomienie nowych systemów robotów przemysłowych, które integrują technologie planowania ruchu Realtime Robotics do 2020 roku. Jednocześnie japońska spółka będzie kontynuować współpracę z innymi firmami, aby móc dalej ulepszać swoje inteligentne rozwiązania produkcyjne w oparciu o innowacyjne technologie.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
arcweb

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :