Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2019-08-12   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-08-12
MOBOT AGV FlatRunner MW finalistą konkursu Dobry Wzór 2019!
MOBOT AGV FlatRunner MW finalistą konkursu Dobry Wzór 2019!
MOBOT AGV FlatRunner MW finalistą konkursu Dobry Wzór 2019!

Robot mobilny MOBOT AGV FlatRunner MW firmy WObit został finalistą konkursu Dobry Wzór 2019 w sferze Praca.


Dobry wzór to znak, którym Instytut Wzornictwa Przemysłowego co roku nagradza dobrze zaprojektowane produkty i usługi, dostępne na polskim rynku. Ten prestiżowy konkurs jest organizowany od 1993 roku. Jego celem jest znajdowanie i promocja najlepiej zaprojektowanych produktów i usług na polskim rynku.
Jest wsparciem dla rozwijającej się estetyki w przedsiębiorczości, która korzysta z designu jako narzędzia budowania przewagi konkurencyjnej.


Konkursowe produkty i usługi wskazywane są przez badaczy i ekspertów Instytutu Wzornictwa Przemysłowego na podstawie stałego monitoringu rynku. Równocześnie jest to jedyny w Polsce niezależny audyt wzorniczy: typowanie produktów odbywa się na podstawie wiedzy ekspertów i badaczy IWP, ich znajomości projektowania, rynku i trendów.


W tym roku do konkursu zgłoszono 187 produktów i usług w dziewięciu kategoriach Dom, Praca, Strefa Publiczna, Usługi, Nowe technologie, Grafika użytkowa i opakowania, Nowe materiały produkcyjne, Transport i komunikacja oraz Moda i akcesoria.


Zostały one ocenione według następujących kryteriów: cechy wizualne, cechy użytkowe, cechy ekonomiczne i wartości dodatkowe, które wyróżniają produkt i usługę – innowacyjność, oryginalność, komfort użytkowania.


Robot mobilny MOBOT® AGV FlatRunner MW zostanie zaprezentowany na wystawie „Dobry Wzór 2019", ocenionej przez środowisko projektantów i przedsiębiorców jako najlepsza wystawa designu w Polsce. Ekspozycja odbędzie się w siedzibie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie w dniach 25 października – 1 grudnia 2019 roku.


Wyróżniony robot mobilny służy do automatyzacji transportu wewnętrznego. Jego zadaniem jest autonomiczny transport ładunków pomiędzy wyznaczonymi punktami. Idealnie sprawdza się do przewożenia ciężkich palet, dużych paczek czy niewymiarowych detali o masie do 1800 kg. Model ten wyposażony jest w specjalne koła Mecanum umożliwiające ruch w dowolnym kierunku i wykonywanie obrotów o 360 stopni. FlatRunner MW należy do rodziny robotów mobilnych MOBOT® AGV stworzonych przez firmę WObit, na którą obecnie składa się siedem modeli o udźwigu od 100 do 1800 kg.


O firmie WObit
WObit to polska, rodzinna firma o ponad 28-letnim doświadczeniu na rynku automatyki i robotyki. Dzięki wiedzy i know-how na najwyższym światowym poziomie technologicznym, firma oferuje pełne spektrum najnowocześniejszych produktów i kompletnych rozwiązań dla przemysłu. Wśród dostarczanych technologii warto wyróżnić czujniki i systemy pomiarowe, napędy elektryczne, przekładnie oraz sterowniki, panele HMI i oprogramowanie SCADA. Ważną częścią oferty firmy są roboty przemysłowe produkowane właśnie przez WObit, w tym roboty kartezjańskie, roboty mobilne MOBOT® AGV, SCARA oraz Tower.

Kategoria komunikatu:

Nagrody i wyróżnienia

Dodał:
WObit E.K.J. Ober
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także