Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów INFORMACJA ARCHIWALNA
Ostatnia aktualizacja: 2009-10-15
Modemy TD-23 Westermo w systemie monitoringu i sterowania – oczyszczalnia ścieków Komarowo
Modemy TD-23 produkcji Westermo zostały zastosowane w systemie monitoringu i sterowania w oczyszczalni ścieków Komarowo (Goleniowskie Wodociągi i Kanalizacja). Obejmuje on następujące przepompownie: Komarowo, Borzysławiec, Lubczyna, Rurzyca, Kliniska i pozostałe w tym okręgu. System ten został zrealizowany przez firmę „ComControl” na zlecenie Przedsiębiorstwa Inżynierii Środowiska EkoWodrol Spółka z o.o. w Koszalinie.

System został zrealizowany w oparciu o sterowniki PLC VersaMax produkcji GE Fanuc oraz modemy komunikacyjne TD-23 firmy WESTERMO. Ze względu na bardzo rozległy teren rozmieszczenia przepompowni (punkty odległe o ponad 30 km) zdecydowano się podzielić układ transmisji danych na kilka podsieci. W układzie tym zastosowano dwa sterowniki centralne PLC, które pełnią rolę sterowników komunikacyjnych, zbierają dane od lokalnych sterowników PLC, zainstalowanych w
sterownicach przepompowni, oraz wymieniają dane ze stacją operatorską z zainstalowanym oprogramowaniem SCADA. Komunikacja pomiędzy sterownikami i stacją operatorską odbywa się poprzez porty szeregowe RS-232 oraz RS-485 podłączone bezpośrednio do modemów multidropowych TD-23 produkcji Westermo bez dodatkowych adapterów RS-232/485 (funkcję tą wypełniają układy wewnątrz modemów). Do transmisji wykorzystany jest protokół MODBUS. System umożliwia pracę urządzeń w trybie automatycznym lub zdalnym (sterowanie przez operatora siedzącego przy komputerze). Mozaikowa Tablica Synoptyczna odwzorowuje sieć kanalizacji oraz dzięki diodom sygnalizuje o zdarzeniach na przepompowniach ścieków.

Modemy TD-23 produkcji WESTERMO są zaskakująco skuteczne w działaniu. Pracowały stabilnie mimo, że kabel którym realizowana była transmisja został częściowo uszkodzony podczas przeprowadzania prac ziemnych. Modemy wytrzymywały udary spowodowane burzą, poprawnie realizowały transmisje danych nawet w przypadkach nieprzeciętnie dużych zakłóceń. Znakomicie funkcjonowały również w środowisku, w którym pojawiały się gazy agresywne. Modemy wytrzymywały również krótkotrwałe zwarcie na linii. Funkcjonowały również w przypadku błędów monterskich (odwrotna polaryzacja). Modemy zasadniczo przeznaczone są do pracy w aplikacjach multidropowych jednakże uzyskiwano pozytywne rezultaty również w topologii gwiazdy.” – powiedział Jacek Łęczycki, Dyrektor Zarządzający w firmie „ComControl”.

TD-23 jest przeznaczony do realizacji transmisji danych dla topologii punkt-punkt lub aplikacjach wielopunktowych (multidrop). Służy do połączeń urządzeń wyposażonych w interfejs RS-232/V.24 lub RS-422/485. Modem TD-23 jest wykorzystywany do komunikacji na kablach dzierżawionych zgodnie ze standardem V.23. TD-23 przesyła dane w półdupleksie (2 przewody) i dupleksie (4 przewody) z prędkością do 1200 bit/s. Poziomy transmisji i czułości odbiornika TD-23 mogą być ustawiane przy pomocy przełączników elektromechanicznych. Pozwala to na niezawodną transmisję
danych na duże odległości (do 25 km).

PDF:
http://tekniska.pl/WebEdit/WebEditAll/DownloadWWW.php?IdDP=1204481820&IdFile=1227264698

Inne modemy telefoniczne produkcji WESTERMO można znaleźć pod adresem:
http://www.tekniska.pl/index.php?IdKat=1204781932

PEŁNĄ OFERTĘ TEKNISKA POLSKA ZNAJDĄ PAŃSTWO POD ADRESEM :
http://www.tekniska.pl/index.php?IdStr=1210153119
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także