Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2019-12-09   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-12-09
Nagroda Główna za Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu, Produkcji 2019 dla WObit!
Produkt Innowacyjny dla Logistyki 2019
Produkt Innowacyjny dla Logistyki 2019

Podczas 18. edycji Gali Logistyki, Transportu i Produkcji, która odbyła się 5 grudnia w hotelu Hilton w Warszawie, firma WObit odebrała Nagrodę Główną w konkursie Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu, Produkcji 2019.

Laureatem nagrody został MOBOT®AGV FlatRunner MW Light, najnowszy robot mobilny o udźwigu do 1 tony. W imieniu firmy WObit nagrodę odebrali Jacek Ober - Współwłaściciel, Dyrektor Marketingu i Inwestycji oraz Przemysław Degórski - Dyrektor Rozwoju, Produkcji i Sprzedaży.

To już kolejne wyróżnienie dla robota mobilnego MOBOT®AGV FlatRunner MW Light, który służy do automatyzacji transportu wewnętrznego. Potrafi autonomicznie przemieszczać się w dowolnym kierunku dzięki kołom Mecanum i nawigacji laserowej LMS, także w obszarze, w którym pracują ludzie oraz inne maszyny.

Robot jest idealnym narzędziem do obsługi transportu międzyoperacyjnego w procesach just in time na produkcji i w magazynach. Dobrze spełnia te wymagania ze względu na dużą łatwość dostosowania do transportu różnych ładunków oraz szybką i łatwą zmianę trasy dzięki autorskiej nawigacji laserowej LMS.

MOBOT może być wyposażony w system unoszenia ładunku, rozmaite moduły nadstawcze, a także zintegrowany z ramieniem robotycznym.

Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu, Produkcji 2019 to konkurs, którego głównym celem jest wyłanianie najlepszych, wyróżniających się produktów i usług, które wspierają pracę działów logistycznych (sprzęt, urządzenia, technologia, IT, środki transportu, usługi dla sektora TSL).

W konkursie wyróżniane i nagradzane są już wdrożone lub wkrótce mające zostać zaimplementowane najlepsze rozwiązania dla logistyki, transportu i produkcji. Zgłoszone projekty ocenia Kapituła złożona ze specjalistów logistyki – przedstawicieli świata nauki i niezależnych ekspertów. Głównymi kryteriami konkursu są: technologiczna ocena innowacji, ocena korzyści dla klientów oraz rynkowa ocena stopnia innowacyjność. W ocenie pod uwagę brane są również m.in. referencje, opinie jednostek naukowych lub stowarzyszeń, patenty oraz walory ekologiczne.

Konkurs ma swoją bogatą historię. Po raz pierwszy rozegrany został w 2005 roku. W tym roku odbyła się jego piętnasta edycja. Organizatorem konkursu jest Wydawnictwo Eurologistics.

Gala Logistyki, Transportu, Produkcji to największe spotkanie przedstawicieli top managmentu z branży logistyczno-transportowo-produkcyjnej, podczas którego ogłaszane są wyniki badania satysfakcji klientów Operator Logistyczny Roku (XVIII edycja). Tego wieczoru poznajemy również laureatów konkursu Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu, Produkcji (XV edycja) oraz wyniki badania Supply Chain Designer (VIII edycja).

O firmie WObit
WObit to polska, rodzinna firma o blisko 30-letnim doświadczeniu na rynku automatyki i robotyki. Dzięki wiedzy i know-how na najwyższym światowym poziomie technologicznym przedsiębiorstwo oferuje pełne spektrum najnowocześniejszych produktów i kompletnych rozwiązań dla przemysłu. Wśród dostarczanych technologii warto wyróżnić czujniki i systemy pomiarowe, napędy elektryczne, przekładnie oraz sterowniki, panele HMI i oprogramowanie SCADA. Ważną częścią oferty są roboty przemysłowe produkowane właśnie przez WObit, w tym roboty kartezjańskie, roboty mobilne MOBOT® AGV, SCARA oraz Tower.

Kategoria komunikatu:

Nagrody i wyróżnienia

Dodał:
WObit E.K.J. Ober
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także